W portfelu kod PIN razem z kartą płatniczą? Co piąta Polka tak robi!

W portfelu kod PIN razem z kartą płatniczą? Co piąta Polka tak robi!

W portfelu kod PIN razem z kartą płatniczą? Co piąta Polka tak robi!
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Adam Bednarek
22.12.2016 09:33

Z badań wynika, że pod tym względem Polki są bardziej nieodpowiedzialne od mężczyzn. To proszenie się o stratę wszystkich oszczędności. A grzechów związanych z bezpieczeństwem finansów jest więcej.

19 procent Polek trzyma kod PIN w portfelu razem z kartą płatniczą - wynika z raportu opublikowanego przez Związek Banków Polskich, o którym pisze portal cashless.pl. Mężczyźni są nieco bardziej rozważni, ale i tak 12 procent Polaków chowa PIN do portfela.

Dlaczego to bardzo nierozważne zachowanie? Posiadanie PIN-u pod ręką może i jest wygodne, ale jeżeli złodziej ukradnie portfel, wtedy bez przeszkód może wyczyścić konto. Kieszonkowcy radzą sobie i bez PIN-ów, a w takich sytuacjach mają jeszcze łatwiejszą robotę. Co gorsza, bank może nie uwierzyć, że ofiara jest poszkodowana, skoro wszystkie transakcje będą potwierdzone PIN-em. Pieniądze przepadną bezpowrotnie.

Złym nawykiem jest również trzymanie wszystkich posiadanych kart płatniczych w portfelu, mimo że często korzysta się tylko z jednej. Do takiego zwyczaju przyznało się 57 procent Polek i 56 procent Polaków. Dodajmy do tego inne niepokojące wyniki - 67 procent kobiet i 64 procent mężczyzn w tym samym portfelu trzyma i gotówkę, i karty płatnicze. Złodziej bierze wszystko. I często dostaje PIN w prezencie...

Warto pamiętać, by nie chować w tym samym miejscu wszystkich oszczędności, tym bardziej razem z kodem PIN. Okres przedświąteczny to gratka dla kieszonkowców, którzy wykorzystują zamieszanie i tłok. Szkoda by było tracić pieniądze na prezenty tylko przez własną nieodpowiedzialność. A problem, jak pokazują badania, jest duży.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (150)