W Polsce przypada aż ośmiu uczniów na jeden komputer

W Polsce przypada aż ośmiu uczniów na jeden komputer

W Polsce przypada aż ośmiu uczniów na jeden komputer
Źródło zdjęć: © SXC.hu
17.06.2014 12:30

Cyfrowa rewolucja w edukacji to wciąż odległą przyszłość - donosi
"Dziennik Gazeta Prawna".

W Unii Europejskiej gorzej niż w Polsce jest tylko w Grecji, gdzie na jednego peceta przypada 21 dzieci, w Rumunii - 13. we Włoszech - 12 i w Bułgarii - 9 (w Polsce - 8). Tak wynika z raportu ITU, Międzynarodowej Unii Telekomunikacyjnej działającej pod auspicjami ONZ.

Dokument zawiera też informacje dotyczące liczby szkół podłączonych do internetu. Polska z 8. proc. placówek mających jakikolwiek dostęp do sieci daleko odbiega od unijnej średniej - w wysokości 95 proc.

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało "Dziennik Gazetę Prawną", że w Polsce na prawie 21 tys. szkół podstawowych 53,2 proc. ma łącze o przepustowości co najmniej 2 Mb/s. Według MEN jednak nieco więcej, niż podaje ITU, bo 87,9 proc szkół ma w ogóle dostęp do internetu.

Eksperci uważają, że informacje podawane przez MEN są świeższe, ale o informatyzacji polskich szkół nie da się powiedzieć wiele dobrego. "Wśród kadry powszechne jest przekonanie, że owszem, internetu młodzież powinna używać, ale na zajęciach pozalekcyjnych i informatyce" - tłumaczy dr Justyna Jasiewicz z Instytutu Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych UW.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)