W Polsce powstanie pierwsze technikum o profilu e-sportowym

W Polsce powstanie pierwsze technikum o profilu e‑sportowym

W Polsce powstanie pierwsze technikum o profilu e-sportowym
Źródło zdjęć: © chip.pl
28.04.2015 14:39, aktualizacja: 29.04.2015 09:22

Cybersport w naszym kraju nie jest jeszcze traktowany tak poważnie jak w państwach azjatyckich, choć z roku na rok jest coraz lepiej - o czym świadczy choćby poziom IEM w Katowicach. Wiele szkół na świecie aktywnie wspiera e-sportowców i są uczelnie, które oferują kierunki związane z tą dziedziną elektronicznej rozgrywki. W końcu i u nas coś zaczyna się ruszać w tym kierunku.

Jedna z klas w kędzierzyńsko-kozielskim ZSTiO będzie poświęcona właśnie cybersportowi. "Tworzenie gier i e-sport" będzie co prawda tylko profilem klasy informatycznej, ale to może być dobry początek rozwoju tego segmentu edukacji w Polsce. Uczniowie będą uczyli się nie tylko standardowych przedmiotów takich jak matematyka czy fizyka, ale także lizną wiedzy z zakresu programowania, tworzenia gier na różnych silnikach i konfigurowania sprzętu.

W klasie powstaną trzy pięcioosobowe drużyny, z której jedna będzie drużyną turniejową, a dwie następne rezerwowymi. Treningi i zajęcia teoretyczne będą odbywały się w ramach zajęć dodatkowych i na razie obejmą jedynie zakres gry Counter-Strike: Global Offensive, ale niewykluczone, że później szkoła zaoferuje zajęcia także z innych tytułów e-sportowych.

Szkoła zapewni uczniom właściwy sprzęt, stały kontakt z psychologiem oraz finanse na wyjazdy turniejowe i utrzymanie prywatnego serwera. Nauczyciele nie kryją, że w Polsce nie ma odpowiedniej kadry przeszkolonej do prowadzenia tego typu zajęć, ale są bardzo otwarci na współpracę ze środowiskiem e-sportowym. Swoje zainteresowanie wyraziły już dwa profesjonalne zespoły, a pewnie z czasem szkoła przyciągnie innych trenerów czy organizacje, które pomogłyby w rozwoju e-sportu.

Po zakończeniu edukacji uczniowie podejdą do matury i otrzymają tytuł "technik informatyk".

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: James Bond gardzi smartfonami Sony

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)