W Ostrołęce darmowy internet w autobusach miejskich

W Ostrołęce darmowy internet w autobusach miejskich

W Ostrołęce darmowy internet w autobusach miejskich
Źródło zdjęć: © SXC.hu
30.04.2015 08:52, aktualizacja: 30.04.2015 12:20

W Ostrołęce rusza projekt bezpłatnego dostępu do internetu w autobusach
komunikacji miejskiej. Darmowe łącze Wi-Fi znajduje się na razie w dwóch pojazdach. Wkrótce
zostanie uruchomione w dwóch kolejnych, tym razem w nowo zakupionych o napędzie elektrycznym.

Jak poinformował PAP Remigiusz Wac z ostrołęckiego Miejskiego Zakładu Komunikacji, projekt darmowego dostępu do internetu wdrażany będzie tam sukcesywnie, głównie we wszystkich nowych autobusach, już kupionych oraz tych, których kupno spółka planuje.

- Projekt bezpłatnego internetu zakłada, że będzie rozwijany głównie we wszystkich nowych autobusach. Na razie są to cztery pojazdy, w tym dwa ostatnio zakupione o napędzie elektrycznym, które wkrótce wyjadą na trasy - powiedział Wac. Przyznał jednocześnie, iż nie jest wykluczone, że docelowo system darmowego Wi-Fi zostanie zamontowany we wszystkich autobusach komunikacji miejskiej, w tym także starszych.

- Darmowe łącze internetowe działa w ten sposób, że na pokładzie autobusu zamontowany jest router Wi-Fi. Pasażerowie mają możliwość korzystania z internetu w trakcie przejazdu bez konieczności wpisywania specjalnego kodu. Każdy, kto wsiądzie do autobusu, może podłączyć się bezpośrednio do internetu - wyjaśnił Wac. Dodał, że pojazdy z bezpłatnym łączem Wi-Fi są specjalnie oznaczone, co ułatwia ich identyfikacje przez pasażerów.

Ogłoszono jednocześnie konkurs dla mieszkańców Ostrołęki na opracowanie projektu graficznego usługi bezpłatnego internetu w autobusach. - Chcemy, by było to oryginalne, własne logo, opracowane przez mieszkańców miasta - oświadczył Wac.

Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce posiada obecnie tabor 34 autobusów, z czego dwa ostatnio zakupione dotarły właśnie do spółki. "To dwa nowe, w pełni elektryczne autobusy, które właśnie do nas przyjechały. W przeciągu tygodnia powinny wyjechać na trasy. Planujemy, że przez pierwszy miesiąc przejazd nimi będzie darmowy, w tym oczywiście z darmowym internetem - zaznaczył Wac.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)