W młodości mordował dla Escobara. Stał się popularnym youtuberem

W młodości mordował dla Escobara. Stał się popularnym youtuberem
Źródło zdjęć: © Jhon Jairo Velásquez Vásquez
Arkadiusz Stando

21.09.2018 14:21, aktual.: 26.02.2019 13:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z płatnego mordercy i prawej ręki Pablo Escobara do popularnego Youtubera. I chociaż to zdanie może brzmieć jak historia z książki fantasy, to jednak absurdalna i brutalna rzeczywistość. Zamordował ponad 200 osób, a dziś ma prawie 800 tysięcy subskrypcji na Youtubie.

Urodzony 15 kwietnia 1962 roku John Jairo Velásquez pseudonim "Popeye". Jego kartoteka robi wrażenie nawet na najtwardszych. Był jednym z głównych członków Kartelu z Medellín, prawą ręką Pablo Escobara. Aż do 1992 roku, kiedy to został ujęty.

"Papaj" przyznał się do zabójstwa (aż) 257 osób. Wśród nich znajdowały się zarówno przypadkowe ofiary, jak i sprawujący wysokie stanowiska. Velasquez przyznał się do zamordowania kandydata na prezydenta, Luisa Carlosa Galán Sarmiento. Zabił nawet swoją dziewczynę. Oprócz własnoręcznych zabójstw, zlecił ponad 3000 morderstw osobom trzecim. Brał także udział w podłożeniu bomby w samolocie, w efekcie której wybuchu zginęło 110 osób.

26 sierpnia 2014 roku, po spędzeniu ponad 23 lat w więzieniu i w wieku 52 lat opuścił więzienie. Blisko rok później, 1 sierpnia 2015 roku pojawił się jego pierwszy film na serwisie YouTube. Do dziś jego filmy zebrały łącznie ponad 55 milionów wyświetleń, a jego kanał ma blisko 800 tysięcy subskrybentów.

Komentarze pod jego filmikami są różne i tu chyba nie można być zaskoczonym. Nie wszystkich cieszy to, że wielokrotny morderca dzisiaj spokojnie opowiada o życiu na Youtubie. Jednak wśród komentujących można wyróżnić też rzeszę fanów "Popeye'a".

Kanał "Papaja" nosi bardzo wymowną nazwę - "POPEYE Arrepentido" czyli skruszony Popeye. Przed pobytem w więzieniu Velasquez próbował się edukować, ale kariera mafiozy nie pozwoliła mu na takie "podwójne życie". Podczas 23-letniego pobytu w więzieniu, "Popeye" nie próżnował i zbierał wiedzę, a także przeszedł 14 krótkich kursów z różnych dziedzin. Zapewne między innymi dzięki temu ma dużo do powiedzenia i postanowił otworzyć kanał na YouTube.

Aktualnie najpopularniejszy film na jego kanale to wywiad z nim samym. Osiągnął pułap prawie 2,4 miliona wyświetleń.

Pośród innych popularnych filmików "Papaja" znajdują się (w czym chyba nie ma zaskoczenia) te w których opisuje czy wspomina Pablo Escobara oraz Kartel z Medellín. Wśród nich znalazł się także film, w którym stoi nad grobem swojego "byłego szefa".

Obecnie na kanale pojawiają się nowe nagrania, ale bez udziału Velásqueza. Otóż pod koniec maja bierzącego roku został zatrzymany jako podejrzany w sprawie o wyłudzenia. Mimo to, na jego kanale wciąż pojawiają się nowi widzowie, a ilość wyświetleń rośnie.

Szukasz nowego i niedrogiego sprzętu RTV i AGD? Sprawdź promocje na stronie X-kom promocje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (76)
Zobacz także