W Europie polubimy Blu-ray i HD DVD

W Europie polubimy Blu‑ray i HD DVD

W Europie polubimy Blu-ray i HD DVD
05.04.2007 14:00, aktualizacja: 25.04.2007 14:18

Europa będzie jednym z najważniejszych rynków dla dostawców treści wydawanych na nośnikach HD ( czyli płytach Blu-ray oraz HD DVD ) - zapowiada Jim Bottoms, szef firmy analitycznej Understanding & Solutions. Jego zdaniem do spopularyzowania nowych formatów w Europie najbardziej przyczyni się fakt, iż na Starym Kontynencie świetnie sprzedają się telewizory HD, a jednocześnie jedynie niewielka część konsumentów ma dostęp do telewizji w wysokiej rozdzielczości.

Z analiz Understanding & Solutions wynika, że w Europie Zachodniej do 2010 r. sprzedanych zostanie ok. 115 mln telewizorów potrafiących wyświetlać obraz w HD, jednak w tym czasie dostęp do usług HDTV będzie miało jedynie ok. 17 mln gospodarstw domowych.

Obraz
© Sony Blu-ray

_ "Klienci będą mieli coraz większą świadomość tego, jakie korzyści niesie technologia HD, ale z powodu braku usługodawców, większość z nich nie będzie w stanie skorzystać z HDTV. To spowoduje znaczące zwiększenie się popytu na płyty z filmami zapisanymi w rozdzielczości HD" _ - prognozował Bottoms podczas swojego wystąpienia na konferencji zorganizowanej przez stowarzyszenie BDA ( Blu-ray Disc Association ).

Sytuacja w Europie będzie zupełnie inna niż w USA - za oceanem do roku 2010 sprzedanych zostanie w sumie ok. 138 mln telewizorów HD, zaś dostęp do telewizji będzie wtedy miało co najmniej 81 mln gospodarstw domowych.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)