Vodafone przywróci opłaty roamingowe. Będą obowiązywać podróżujących po Europie

Vodafone przywróci opłaty roamingowe. Będą obowiązywać podróżujących po Europie
Konrad Siwik

09.08.2021 18:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Vodafone jest drugą brytyjską firmą telefonii komórkowej, która ponownie wprowadza opłaty roamingowe dla użytkowników podróżujących po Europie. Będą obowiązywać już od przyszłego roku.

Od stycznia nowi klienci będą obciążeni opłatą w wysokości co najmniej 1 funta dziennie za korzystanie z telefonu komórkowego na terenie Unii Europejskiej według kilku taryf. Decyzja została podjęta po podobnych planach konkurencyjnej firmy EE ogłoszonych w czerwcu.

Początkowo wszyscy operatorzy twierdzili, że nie przywrócą opłat roamingowych po Brexicie, mimo że mieli taką możliwość. Podejście Vodafone polega na ograniczeniu opłat roamingowych w Europie do "wybranych planów", w tym droższych opcji abonamentu.

Zasady zmienią się dla nowych i przenoszących umowę klientów od środy 11 sierpnia, ale opłaty zaczną obowiązywać dopiero od stycznia. "Obecni klienci nie będą mieli wpływu na te zmiany, dopóki pozostaną przy aktualnym planie cenowym" – podaje Vodafone w komunikacie.

Po styczniu objętych umową klientów będzie obowiązywać opłata 2 lub 1 funta dziennie, w zależności czy korzystają z ośmio lub 15-dniowego pakietu. Wprowadzony zostanie również limit 25GB danych roamingowych miesięcznie.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)