Vobis ukarany za nieuczciwe praktyki... po 3 latach

Vobis ukarany za nieuczciwe praktyki... po 3 latach
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

13.07.2012 09:53, aktual.: 13.07.2012 10:17

Firma reklamowała ona usługę mobilnego internetu, dostępnego wraz z komputerem przenośnym za 1 zł.

Wyrok sądu dotyczy decyzji z grudnia 200. r. Prezes UOKiK uznała, że spółka Vobis wprowadzała konsumentów w błąd. Reklamowała ona usługę mobilnego internetu, dostępnego wraz z komputerem przenośnym za 1 zł. Na podstawie powtarzanego w mediach przekazu konsumenci mogli odnieść wrażenie, że kupią komputer wraz z modemem w bardzo atrakcyjnej cenie. W rzeczywistości modem kosztował 1 zł wtedy, gdy konsument zakupił komputer w sklepie Vobis po cenie rynkowej.

W ocenie UOKiK, zarówno hasła stosowane przez spółkę w kampanii reklamowej - Notebook z modemem iPlus za 1 zł, jak i elementy graficzne wykorzystane w kampanii, mogły wprowadzać konsumentów w błąd. Dlatego prezes UOKiK ukarała spółkę sankcją finansową w wysokości 17. 034 zł.

Przedsiębiorca skorzystał z przysługującego prawa i odwołał się od decyzji. Sądy kolejnych instancji przyznawały rację prezes UOKiK. W listopadzie 201. r. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a 12 lipca 2012 r. Sąd Apelacyjny oddalił w całości odwołanie spółki Vobis, utrzymując przy tym wysokość nałożonej kary.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)