VMware z obsługą Linuksa i iPhone'a

VMware z obsługą Linuksa i iPhone'a

VMware z obsługą Linuksa i iPhone'a
Źródło zdjęć: © VMWare
19.09.2008 12:30, aktualizacja: 19.09.2008 12:59

Dyrektor firmy VMware, odpowiedzialny za dział technologii zapowiedział, że nowa wersja produktu VirtualCenter Server będzie współpracowała z Linuksem oraz telefonem Apple iPhone.

VMware VirtualCenter Server będzie działać na systemach opartych o jądro Linuksa jako proces gotowy do uruchomienia wirtualnej maszyny, która została wcześniej skonfigurowana za pomocą specjalnego oprogramowania. Kolejne wersje oprogramowania mają umożliwić dostęp do VirtualCenter Server również z poziomu iPhone'a i innych urządzeń mobilnych.

Obie te zmiany pozwolą na uniezależnienie się od Windowsa, które do tej pory jako jedyne dostarczało oprogramowanie służące do zarządzania serwerami za pomocą VMware.

Oprócz tego w niedalekiej przyszłości będzie można się spodziewać wtyczki do VirtualCenter o nazwie VMware Fault Tolerance. Jej zadaniem będzie tworzenie kopii zapasowej wirtualnej maszyny, która będzie przechowywana na niezależnym serwerze ESX Server. W przypadku awarii głównego systemu, VirtualCenter automatycznie przełączy się na zapasowy w taki sposób, że użytkownicy tego nie odczują. W takiej sytuacji zostanie stworzona kopia wirtualnej maszyny, co pozwoli na zachowanie takiego samego poziomu bezpieczeństwa.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)