Visual Studio Orcas i .NET Framework 3.5 beta

Visual Studio Orcas i .NET Framework 3.5 beta

20.04.2007 15:00, aktual.: 23.04.2007 12:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kolejne wydanie zintegrowanego środowiska programistycznego firmy Microsoft - Visual Studio "Orcas" - weszło dziś oficjalnie w fazę beta 1. Wśród nowości znaleźć w nim można między innymi wsparcie dla usług sieciowych Windows Communication Foundation, języka zapytań LINQ, czy też nowe narzędzia do tworzenia aplikacji korzystających z biznesowych możliwości Office.

Do tej pory użytkownicy mogli zapoznać się z nowym Visual Studio w dwóch wersjach CTP ( Community Technology Preview ). Wreszcie użytkownicy będą mogli zapoznać się z WCF ( Windows Communication Foundation ) - nową generacją usług sieciowych ( Web services ). Miały one pojawić się już w systemie operacyjnym Windows Vista, lecz nie udało się to, podobnie jak nie udało się wbudować w kolejną wersję systemu Microsoftu systemu plików WinFS. Projekt WCF, znany wcześniej pod nazwą kodową _ Indigo _ zrywa z przywiązaniem usług sieciowych do _ Internet Information Services ( IIS ) _. Po części powodem takiej decyzji może być zła prasa, jaka towarzyszyła nie tylko poprzedniej wersji IIS 5 ( który to uznawany jest za jeden z najmniej bezpiecznych serwerów ), ale także nowej II 7 - która jest dużo bezpieczniejsza, ale niestety jest spadkobiercą wcześniejszej wersji. Wreszcie deweloperzy będą mogli przetestować usługi sieciowe oparte na filozofii _ Indigo _.

Integralną częścią środowiska staną się także narzędzia Visual Studio Tools for Office ( VSTO ) służące do tworzenia aplikacji na platformie _ Office _. Dzięki nim możliwe będzie tworzenie rozwiązań _ Office Business Applications ( OBA ) _ opartych na platformie .NET i korzystających z silników aplikacji pakietu biurowego. Kolejną nowością w _ Orcas _ jest wsparcie dla nowego modelu Language Integrated Query ( LINQ ) - więcej informacji na ten temat można znaleźć na przykład w angielskiej Wikipedii - http://en.wikipedia.org/wiki/language_integrated_query. Pociągnie to za sobą konieczność zmiany składni języków C i VB, lecz umożliwi w spójny i jednolity sposób konstruowanie zapytań zwracających zbiory danych nie tylko do baz danych, ale także kolekcji i list programu rezydujących w pamięci operacyjnej komputera. Konsekwencją wprowadzenia LINQ jest udostępnienie nowej wersji .NET Framework 3.5 beta 1, która posiada wsparcie dla nowej technologii.
Oprócz tego nowa wersja zapewnia bezpośrednią integrację ASP.NET AJAX Póki co pobrać nową wersję Visual Studio "Orcas" mogą subskrybenci MSDN, ale za jakiś czas ma się ona pojawić także w serwisie _ Microsoft Downloads _. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na witrynie _ Visual Studio Code Name "Orcas" Downloads _ - http://msdn2.microsoft.com/en-us/vstudio/aa700831.aspx. Miejmy nadzieję, że niedługo pojawią się także przeznaczone do najmniej profesjonalnych zastosowań wersje _ Express _ dla studentów, hobbystów i początkujących deweloperów. więcej w serwisie PC World Komputer &
187;

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)