VIA NAB 7500, zintegrowane rozwiązania sieciowe

VIA NAB 7500, zintegrowane rozwiązania sieciowe

VIA NAB 7500, zintegrowane rozwiązania sieciowe
Źródło zdjęć: © VIA
23.01.2008 14:20

Firma VIA Technologies, Inc. wprowadza do oferty zintegrowaną
platformę VIA NAB 7500 do zaawansowanych zabezpieczeń sieciowych

VIA NAB 7500 jest to wysoce zintegrowana platforma typu NAB (_ Network Appliance Board _) dla elementów infrastruktury sieciowej, w tym zabezpieczeń takich jak zapory, VPN, UTM i systemy zapobiegania włamaniom do sieci (IPS). Inne możliwe zastosowania platformy to serwery proxy oraz produkty zapewniające QoS i równoważenie przepływu w sieci.

Aby sprostać wymaganiom w zakresie wydajności, niezawodności i bezpieczeństwa sieci, VIA NAB 7500 została wyposażona w pięć portów Gigabit Ethernet (4 poprzez PCI Express) z obsługą funkcji LAN Bypass, interfejs WLAN USB, cztery porty S-ATA do rejestrowania danych lub podpisów, porty szeregowe do przekierowania na konsolę oraz funkcję zasilana LCM, a także szereg innych właściwości zwiększających niezawodność i bezpieczeństwo, takich jak moduł TPM umożliwiający sprzętową ochronę danych. Sercem systemu jest energooszczędny i niewydzielający dużych ilości ciepła procesor VIA C7.

Płyta VIA NAB 7500 wykorzystuje energooszczędny procesor VIA C7 1,5GHz i wszechstronny chipset VIA CN896. Obsługuje do 3,5 GB pamięci DDR2, zawiera cztery porty Gigabit Ethernet na szybkiej magistrali PCI-E i dodatkowy port Gigabit LAN na magistrali PCI. VIA NAB 7500 ma również sieciowe obejście (LAN Bypass) dodatkowo zabezpieczające przed skutkami zawieszenia systemu i awarii zasilania. Kontrola nad urządzeniem jest możliwa poprzez oprogramowanie Watch Dog Timer, GPIO lub oprogramowanie na zamówienie.

Obraz
© NAB 7500 (fot. VIA)

Rozbudowę systemu zapewnia moduł Golden Finger, umożliwiający rozszerzenie konfiguracji na wiele płyt lub dodanie do trzech kart PCI. System przechowywania danych oparty jest na czterech portach S-ATA z obsługą RAID 0 i RAID 1, a także 44-pinowym złączu IDE/Compact Flash. Opcjonalnie dostępny jest układ TPM zwiększający poziom bezpieczeństwa, port COM, 8 portów PGIO, złącza dla portów PS/2 i VGA, diody panelowe dla funkcji LAN i LAN Bypass i do sześciu portów USB 2.0.

Bezpieczeństwo systemu można zwiększyć uruchamiając VIA PadLock™ Security Engine – sprzętowy system zapewniający szyfrowanie i ochronę na poziome wojskowym dzięki najszybszemu w świecie silnikowi szyfrującemu w klasie x86. VIA StrongBox to aplikacja współpracująca z VIA PadLock Security Engine, umożliwiająca stworzenie do 10 szyfrowanych dysków wirtualnych.

Pełne dane techniczne VIA NAB 7500 na stronie VIA »

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)