Verbatim: przenośny dysk 1 TB ze złączem USB 3.0

Verbatim: przenośny dysk 1 TB ze złączem USB 3.0

Verbatim: przenośny dysk 1 TB ze złączem USB 3.0
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
17.01.2013 11:14, aktualizacja: 17.01.2013 11:24

Verbatim ulepszył swój przenośny dysk twardy z serii GT, zwiększając jego pojemność do 1 TB i dodając złącze USB 3.0, które umożliwia 10-krotnie szybszą transmisję danych.

Dysk wyposażony jest w przełącznik zabezpieczający przed zapisem. Zapobiega on przypadkowemu usunięciu danych i działa podobnie jak przełączniki blokady zapisu na kartach pamięci SD.

Verbatim GT zawiera oprogramowanie Nero BackItUp Essentials, które umożliwia użytkownikom pecetów utworzenie pełnej kopii zapasowej i przywrócenie systemu, skonfigurowanie dat i godzin automatycznego tworzenia kopii oraz zaszyfrowanie kopii za pomocą hasła.

Dołączone oprogramowanie Verbatim Green Button zmniejsza z kolei zużycie energii i przedłuża żywotność dysku, w razie potrzeby automatycznie przełączając go w tryb uśpienia. Dostępne są trzy opcje. Dzięki pierwszej opcji dysk może wyłączać się automatycznie po upływie od 1. do 120 minut (z dokładnością do 10 minut). Drugi sposób to uśpienie dysku natychmiast przez kliknięcie ikony Green Button na pulpicie. Dysk można skonfigurować też tak, aby nigdy nie przełączał się w tryb uśpienia.

Dysk można wykorzystać również do nagrywania USB. Funkcja ta pozwala użytkownikom nagrywać programy telewizyjne na zewnętrznym urządzeniu pamięciowym podłączonym bezpośrednio do telewizora poprzez port USB, a także pauzować programy nadawane na żywo.

Ceny: Wersja 500 GB kosztuje 390 PLN, a wersja 1TB będzie kosztować 590 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)