Vaio połączy siły z Toshibą i Fujitsu

Vaio połączy siły z Toshibą i Fujitsu

Vaio połączy siły z Toshibą i Fujitsu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
17.02.2016 16:39, aktualizacja: 17.02.2016 17:29

W ostatnich latach rynek komputerów PC nie należał do najłatwiejszych. Wygląda jednak na to, że Vaio, Toshiba i Fujitsu mają pomysł na to, by przełamać impas, w jakim znajduje się branża. Ma nim być konsolidacja i stworzenie "pecetowego giganta".

Hidemi Moue, CEO Japan Industrial Partners, do którego należy zakupiona od Sony marka Vaio, stwierdził w rozmowie z agencją Bloomberg, że jego firma już niebawem połączy siły z Toshibą i Fujitsu by wspólnie stworzyć japońskiego giganta na rynku komputerów klasy PC. Porozumienie w tej sprawie ma zostać podpisane już w marcu.

Choć Japan Industrial Partners ma według agencji posiadać większość udziałów we wspólnym przedsięwzięciu, według niego konsolidacja będzie bardzo opłacalna również dla pozostałych udziałowców –. mają razem opracowywać nowe technologie, konsolidacja ma również przyczynić się do obniżenia kosztów produkcji.

- Rynek komputerów PC zmniejsza się. W takich warunkach współpraca, zwłaszcza w zakresie badań, produkcji i marketingu, ma spore zalety - wyjaśnia Moue.

Nowy gigant, którego nazwy na razie nie podano, ma się skupiać przede wszystkim na Japonii, przynajmniej początkowo. Bloomberg szacuje, że połączone firmy będą kontrolowały około jednej trzeciej rynku tamtejszego rynku.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)