V półfinał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie

V półfinał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie

V półfinał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie
Źródło zdjęć: © Dialog
10.04.2008 13:30

Już 10 kwietnia w Warszawie odbędzie się czwarty z 7 półfinałów Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie, organizowanej przez Telefonię Dialog pod merytoryczną opieką Politechniki Wrocławskiej.

Już 10 kwietnia w Warszawie odbędzie się czwarty z 7 półfinałów Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie, organizowanej przez Telefonię Dialog pod merytoryczną opieką Politechniki Wrocławskiej. Uczestniczą w niej uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W eliminacjach wewnątrzszkolnych wzięło udział około 35 tys. osób, czyli 7 tys. drużyn z całej Polski, składających się z 4 uczniów i nauczyciela. Finał olimpiady odbędzie się w czerwcu we Wrocławiu. Nagrodą główną jest wyjazd do kolebki Internetu – Doliny Krzemowej w Kalifornii.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters jest konkursem naukowym dla młodzieży szkolnej, organizowanym w kilku etapach, rozgrywanych zarówno w formie testów online, jak i na żywo. Olimpiada dotyczy szeroko rozumianej wiedzy o internecie i technologiach teleinformatycznych. Młodzież biorąca udział w turnieju przy współpracy z nauczycielami rozwiązuje testy przygotowane przez ekspertów Politechniki. Nad przebiegiem turnieju czuwa jury powołane przez Prezesa Telefonii Dialog S.A.

Dla potrzeb Olimpiady Polska została podzielona na 1. okręgów. W marcu rozegrane zostały 2 etapy testów on-line. W kwietniu 20 najlepszych drużyn z każdego okręgu (10 gimnazjalnych i 10 ponadgimnazjalnych) weźmie udział w ogólnopolskich półfinałach, rozgrywanych na żywo, zwanych Meczami Mastersów. Podczas Meczu młodzież skupiona przy stanowiskach z komputerami podłączonymi do Internetu będzie wykonywać różnego rodzaju zadania, testy, konkurencje na czas, zabawy itd. Mecz Mastersów, który odbędzie się w Warszawie 10 kwietnia w III Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Rogalińskiej 2 (o godz. 10.00 rozpocznie się mecz drużyn gimnazjalnych, a o godz. 12 – ponadgimnazjalnych) - jest czwartym z kolei.

6 czerwca 200. we Wrocławiu odbędzie się Wielki Finał DialNet Masters. Do tego ostatniego, decydującego meczu przejdzie 28 drużyn gimnazjalnych i 28 ze szkół ponadgimnazjalnych

Nagrodą główną w olimpiadzie będzie wyjazd do USA – a dokładniej do Kalifornii, kolebki komputeryzacji i internetu (Los Angeles, San Francisco, Dolina Krzemowa). Na wycieczkę pojadą zdobywcy I miejsc wraz z nauczycielami. Wycieczka odbędzie się w lipcu 2008 roku, weźmie w niej udział 10 osób.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)