Użytkownicy serwisu internetowego przygotują kolejną ustawę?

Użytkownicy serwisu internetowego przygotują kolejną ustawę?

Użytkownicy serwisu internetowego przygotują kolejną ustawę?
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
23.11.2012 08:35, aktualizacja: 23.11.2012 08:46

Okazuje się, że nie tylko na Islandii prawodawca może chcieć zapytać o zdanie internautów. Zoe Lofgren, pani kongresman z Kalifornii poprosiła użytkowników portalu Reddit o napisanie propozycji ustawy dotyczącej internetu. W końcu to internauci są najbardziej zainteresowani tematem.

Lofgren twierdzi, że pomysł poproszenia internautów o pomoc przyszedł jej do głowy po tym, jak użytkownicy portalu Reddit przygotowali swoją odpowiedź na amerykańską ustawę SOPA. Ustawa, o jaką prosi pani kongresman, miałaby na celu ochronę domen internetowych przed niepotrzebnym wyłączeniem ich przez władze w ramach ochrony praw autorskich. Lofgren obiecuje, że przypatrzy się wszystkim propozycjom, choć nie może obiecać, że wszystkie sugestie internautów znajdą się w projekcie, który przedstawi kongresowi.

Na dzień dzisiejszy kwestie wyłączania domen za łamanie praw autorskich w USA regulowane są przez PRO IP Act, a departament sprawiedliwości blokował już na jego podstawie wszystko, łącznie ze stronami transmitującymi mecze. Ale pojawiły się co najmniej dwa przypadki, w których domena została zablokowana bez żadnego powodu. Dlatego Lofgren chciałaby wprowadzić dodatkowe środki ostrożności, które zapobiegłyby takim pomyłkom.

Nie jest to może tak daleko idące zaufanie do internautów jak w przypadku „społecznościowej”. konstytucji Islandii, ale kierunek na pewno dobry.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)