Użytkownicy iPhone'ów narzekają na awarie. Coraz więcej aparatów pęka z nieznanych przyczyn

Użytkownicy iPhone'ów narzekają na awarie. Coraz więcej aparatów pęka z nieznanych przyczyn
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Arkadiusz Stando

29.05.2018 14:05, aktual.: 31.05.2018 14:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Coraz większa osób posiadających iPhone'y X twierdzi, że z niewiadomych powodów pękły obiektywy aparatów w ich urządzeniach. Nie rozumieją o co chodzi, bo telefony nigdy im nie upadły - podaje "The Sun".

Użytkownicy iPhone'ów X z całego świata skarżą się na problem, bo muszą sami płacić za naprawę urządzeń. Niektórzy z nich nosili nawet ochronne etui, a ich kamery i tak uległy uszkodzeniom. Apple odmawia naprawy urządzenia w ramach gwarancji, a zamiast tego, jak twierdzą użytkownicy, nalicza opłatę za normalną wymianę.

W przypadku Apple Care +, czyli dwuletniej przedłużonej gwarancji, klienci mają prawo do naprawy za kwotę 99 dolarów. Natomiast jeśli posiadają takiej gwarancji, użytkownicy byli obciążeni kwotami od 300 do 549 dolarów.

Cała sprawa okazuje się nie być niczym nowym. Użytkownicy forum internetowego Apple'a pisali o problemach już w styczniu bieżącego roku. Całą dyskusję na temat możecie znaleźć pod tym adresem. Jeden właścicieli telefenu w dyskusji twierdzi, że zakupił urządzenie tuż przed Bożym Narodzeniem, a 2 lutego obiektyw kamery w jego iPhonie X pękł. Jak zaznacza, aparat nigdy nie upadł i był noszony w etui. Za naprawę musiał zapłacić 549 dolarów.

Sprawa pozostaje nierozwiązana, nie wiadomo, co powoduje uszkodzenie smartfonów. Niektórzy sądzili, że problem może być powodowany przez zbyt niską temperaturę. Jednak okazało się, że kwestia ta dotknęła również użytkowników, z cieplejszych krajów, gdzie nie było mrozów.

Źródło: The Sun

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)