Uważaj na Allegro! Policja rozbiła grupę internetowych przestępców

Uważaj na Allegro! Policja rozbiła grupę internetowych przestępców
Źródło zdjęć: © policja.pl

13.01.2009 15:32, aktual.: 13.01.2009 15:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Olsztyńscy policjanci z wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą przy współpracy z pracownikami działu Bezpieczeństwa serwisu Allegro.pl rozbili grupę internetowych oszustów...

Olsztyńscy policjanci z wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą przy współpracy z pracownikami działu Bezpieczeństwa serwisu _ Allegro.pl _ rozbili grupę internetowych oszustów. Przestępcami okazali się młodzi mężczyźni w wieku od 18 do 21 lat. Dopuścili się oni oszustw na użytkownikach serwisu aukcyjnego, wykorzystując przy tym socjotechniczne sztuczki.

W skład grupy przestępczej wchodziło 7 młodych mężczyzn. Wśród nich znajdywały się zarówno osoby uczące się jaki i nie mające żadnego zajęcia. Stosując rozmaite sztuczki socjotechniczne, wykorzystywali oni ludzką naiwność. Przekonywali wybranych użytkowników serwisu aukcyjnego _ Allegro.pl _ do wystawiania w ich imieniu przedmiotów, których właścicielami w rzeczywistości nigdy nie byli. Na aukcjach po atrakcyjnych cenach oferowane były telefony komórkowe, konsole do gier oraz wirtualne pieniądze do wykorzystania w grach internetowych. Oszuści, zdobyte w ten sposób pieniądze przeznaczali m.in. na imprezy, markowe ubrania oraz drogie telefony komórkowe.

Dotąd ustalono, że oszukanych zostało co najmniej 40 osób na łączną kwotę wynoszącą 40 tys. złotych. Ze względu na to, że sprawa cały czas ma charakter rozwojowy, liczba osób poszkodowanych może wzrosnąć nawet do 100, a ich straty mogą sięgać sumy nawet 100 tys. złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)