Uwaga! Zmasowany atak na klientów popularnego polskiego banku

Uwaga! Zmasowany atak na klientów popularnego polskiego banku

Uwaga! Zmasowany atak na klientów popularnego polskiego banku
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
14.08.2013 13:22, aktualizacja: 16.08.2013 15:46

Do skrzynek mailowych zaczęły trafiać przesyłki rzekomo wysyłane przez bank PKO BP. Niewinnie wyglądający mail, może skutkować utratą całości środków zgromadzonych na naszym koncie bankowym. Jest to kolejna już w tym roku próba przejęcia loginów i haseł do kont bankowych w Polsce.

Do skrzynek mailowych zaczęły trafiać przesyłki rzekomo wysyłane przez bank PKO BP. Niewinnie wyglądający mail może skutkować utratą całości środków zgromadzonych na naszym koncie bankowym. Jest to kolejna już w tym roku próba przejęcia loginów i haseł do kont bankowych w Polsce.

Mail, którego nadawcą jest rzekomo bank PKO BP rozsyłany jest z polskiej domeny, która nie ma nic wspólnego z ww. bankiem. W treści maila znajdziemy informację, że otrzymaliśmy ważną wiadomość od banku oraz link prowadzący do strony logowania. Już na tym etapie mail powinien wzbudzić naszą czujność, ponieważ cyberprzestępcy zapomnieli o użyciu polskich znaków diakrytycznych w treści maila. Nie zgadza się też adres nadawcy.

Obraz
© (fot. WP.PL)

Po kliknięciu w załączony link zostaniemy przekierowani na stronę www, która swoim wyglądem, układem i treściami do złudzenia przypomina stronę logowania banku PKO BP. Strona jest przygotowana bardzo poprawnie, zawiera wszystkie znane klientom elementy, a także napisana jest poprawnym gramatycznie, stylistycznie i ortograficznie językiem. W tym miejscu powinna się nam włączyć kolejna lampka ostrzegawcza –. w polu adresu przeglądarki znajduje się adres zupełnie inny adres, zamiast poprawnego adresu strony. Strona nie jest także szyfrowana i w polu adresu nie zobaczymy wymaganego symbolu kłódki.

Obraz
© (fot. WP.PL)

Strona zachęca do zalogowania się do konta bankowego poprzez podanie hasła i loginu. Osoby, które to zrobią udostępniają w tym momencie przestępcom swoje dane dostępowe do systemu bankowego. Następnie specjalnie spreparowana strona prosi nas o podanie hasła jednorazowego z karty zdrapki. Taki komplet informacji pozwoli cyberprzestępcom skutecznie ogołocić nasze konto ze zgromadzonych na nim oszczędności.

Obraz
© (fot. WP.PL)

Jeśli daliście się złapać na oszustwo, należy natychmiast skontaktować się z bankiem i zablokować dostęp do konta przez internet, a także zmienić login oraz hasło do swojego konta.

Źródło: JB / WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (368)