Uwaga: to nie są SMS-y od Orange! Odpisanie na wiadomość może słono kosztować!

Uwaga: to nie są SMS-y od Orange! Odpisanie na wiadomość może słono kosztować!13.10.2016 09:21
Uwaga: to nie są SMS-y od Orange! Odpisanie na wiadomość może słono kosztować!
Źródło zdjęć: © chip.pl

Kolejny atak cyberprzestępców wymierzony jest w klientów Orange. Użytkownicy sieci dostają SMS-a z informacją o aktywacji płatnej usługi. Nie wolno na niego odpowiadać!

Nadawca takiej wiadomości podpisany jest jako “Informator” bądź “Informacja”, co może sugerować, że to rzeczywiście [ SMS ]( od operatora. Treść przesłanej wiadomości informuje o aktywacji płatnej usługi, która kosztuje ponad 1. zł dziennie. Można ją wyłączyć, pod warunkiem, że wyśle się odpowiedź o podanej treści. Nie wolno tego robić!

To właśnie haczyk. [ Cyberprzestępcy ]( liczą na to, że przestraszony użytkownik będzie jak najszybciej chciał pozbyć się płatnej subskrypcji. Tymczasem właśnie odpisanie na SMS ją aktywuje.

- _ Nigdy nie włączamy płatnych usług bez zgody klienta, praktycznie wszystkie nasze usługi mają darmowe okresy próbne. Jeśli dostajecie SMSa dotyczącego jakiejkolwiek usługi, nigdy nie zostanie określona jako enigmatyczna "usluga premium". SMS tego typu zawsze będzie oznaczał próbę oszustwa. Prześlijcie tę informację swoim bliskim, uczulcie ich na tego typu wiadomości, tym bardziej, że mam przeczucie graniczące z pewnością, że ta akcja nie dotyka tylko klientów Orange Polska _ - czytamy na blogu operatora.

Co ważne - jeśli zdążyliście aktywować usługę możecie spać spokojnie. Orange obiecuje, że pieniądze zostaną zwrócone.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)