Uwaga na sterowniki do GeForce'ów - mogą powodować przegrzanie

Uwaga na sterowniki do GeForce'ów - mogą powodować przegrzanie

Uwaga na sterowniki do GeForce'ów - mogą powodować przegrzanie
Źródło zdjęć: © nvidia
18.03.2010 11:00, aktualizacja: 18.03.2010 11:50

Nvidia ostrzega posiadaczy kart graficznych GeForce przed korzystaniem z wersji sterowników do tych podzespołów noszącej numer 196.75. Producent informuje, że w wyniku wadliwego działania sterowników może dojść do przegrzania i uszkodzenia karty graficznej.

*Nvidia ostrzega posiadaczy kart graficznych GeForce przed korzystaniem z wersji sterowników do tych podzespołów noszącej numer 196.75. Producent informuje, że w wyniku wadliwego działania sterowników może dojść do przegrzania i uszkodzenia karty graficznej. *

Producent zaleca usunięcie tej wersji driverów i przywrócenie poprzedniej, 196.2. (o ile nie została usunięta w trakcie instalacji, można zastosować procedurę przywracania) lub aktualizację do nowszej wersji, 197.13.
Niektórzy użytkownicy, po zainstalowaniu w systemie sterowników GeForce Drivers 196.75. zgłaszali problemy z działaniem wentylatora karty. Zawiódł system automatycznej regulacji obrotów wentylatora.
Jak wynika z wpisów opublikowanych przez użytkowników na forum Nvidii, problemy objawiały się restartami systemu. Podsystemy graficzne niedostatecznie chłodzone w kilku przypadkach uległy awarii.

Jeden z użytkowników wspomnianego forum stwierdził, że w jego karcie (GeForce 980. GT) temperatura rdzenia osiągnęła w pewnym momencie wartość 150 stopni Celsjusza, podczas gdy w normalnej sytuacji w kartcie pod obciążeniem nie powinna przekraczać 80 (taki wynik zanotował on po usunięciu wadliwych sterowników i przywróceniu poprzedniej ich wersji).
Nowości w sterownikach Nvidia GeForce Drivers 197.13 to m.in. wsparcie dla nowej generacji układów Ion, obsługa modeli kart GeForce GT 320, 330 i 340 oraz rozszerzenie obsługi trybu SLI o kolejne tytuły (m.in. _ Assassin's Creed 2 _, _ Battlefield: Bad Company 2 _, _ Mass Effect 2 _ i _ Napoleon: Total War _). Nvidia deklaruje też, że po zainstalowaniu tych driverów nastąpi poprawa wydajności przetwarzania grafiki w grach _ Crysis: Warhead _, _ H.A.W.X. _ i _ Left 4 Dead _.

Więcej informacji: Nvidia

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)