Uwaga na śliskie drogi. IMGW wydaje ostrzeżenia dla czterech województw

Uwaga na śliskie drogi. IMGW wydaje ostrzeżenia dla czterech województw
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

23.01.2020 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia w związku z oblodzeniami na południu Polski. Niebezpieczne warunki na drogach panują na terenie czterech województw. Ponadto na północy kraju obowiązuje też alert hydrologiczny.

W czwartek 23 stycznia synoptycy przewidują trudne warunki pogodowe na południu kraju. W związku z oblodzeniami występującymi na drogach, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Alerty dotyczą czterech województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. Kierowcy podróżujący tamtejszymi trasami powinni zachować dziś szczególną ostrożność.

Meteorolodzy przewidują w tych rejonach opady deszczu, a także deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna przy gruncie wyniesie od -6 do -3 stopni co znacznie wpłynie na zamarzanie mokrych dróg i chodników.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że w określonym czasie przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą stanowić one zagrożenie dla zdrowia i życia, a także powodować straty materialne. W związku z ostrzeżeniami IMGW zaleca ostrożność i śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

Ostrzeżenia hydrologiczne

Dodatkowo Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia dla województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. Synoptycy w związku z prognozowanym silnym wiatrem z kierunku północno-zachodniego oraz wysokim napełnieniem Bałtyku na całym Wybrzeżu i morskich wodach wewnętrznych RP spodziewają się wzrostu poziomów wody.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)