Uwaga na śliskie drogi. IMGW wydaje ostrzeżenia dla czterech województw

Uwaga na śliskie drogi. IMGW wydaje ostrzeżenia dla czterech województw

Uwaga na śliskie drogi. IMGW wydaje ostrzeżenia dla czterech województw
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
23.01.2020 09:00

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia w związku z oblodzeniami na południu Polski. Niebezpieczne warunki na drogach panują na terenie czterech województw. Ponadto na północy kraju obowiązuje też alert hydrologiczny.

W czwartek 23 stycznia synoptycy przewidują trudne warunki pogodowe na południu kraju. W związku z oblodzeniami występującymi na drogach, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Alerty dotyczą czterech województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. Kierowcy podróżujący tamtejszymi trasami powinni zachować dziś szczególną ostrożność.

Meteorolodzy przewidują w tych rejonach opady deszczu, a także deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna przy gruncie wyniesie od -6 do -3 stopni co znacznie wpłynie na zamarzanie mokrych dróg i chodników.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że w określonym czasie przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą stanowić one zagrożenie dla zdrowia i życia, a także powodować straty materialne. W związku z ostrzeżeniami IMGW zaleca ostrożność i śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

Ostrzeżenia hydrologiczne

Dodatkowo Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia dla województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. Synoptycy w związku z prognozowanym silnym wiatrem z kierunku północno-zachodniego oraz wysokim napełnieniem Bałtyku na całym Wybrzeżu i morskich wodach wewnętrznych RP spodziewają się wzrostu poziomów wody.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)