Uwaga na nieprawdziwy mail od Netfliksa. Oszuści wysłali go do 110 mln osób

Uwaga na nieprawdziwy mail od Netfliksa. Oszuści wysłali go do 110 mln osób

Uwaga na nieprawdziwy mail od Netfliksa. Oszuści wysłali go do 110 mln osób
Źródło zdjęć: © WP.PL
Adam Bednarek
06.11.2017 13:49

Oszuści po raz kolejny na celownik wzięli użytkowników Netfliksa. Zagrożonych może być nawet 110 milionów fanów filmów i seriali.

Cyberprzestępcy wysyłają do użytkowników Netfliksa maile o tym, że ich konto zostanie zablokowane - informuje portal antyweb.pl. By uniknąć “blokady”, potencjalna ofiara musi “zaktualizować swoje dane”. W praktyce oznacza to podanie oszustom wszystkich swoich prywatnych danych. Nie tylko hasła i loginu do konta, ale także numer karty kredytowej. Wpadnięcie w pułapkę oszustów może skończyć się również wyczyszczeniem konta…

Podstawiona przez oszustów strona swoim wyglądem nawiązuje do Netfliksa - nieuważni mogą dać się nabrać. Pojawiają się nawet promocyjne grafiki z najpopularniejszych seriali - “The Crown” czy “House of Cards”.

Jak się chronić w przypadku takich oszustw? Przede wszystkim dokładnie sprawdzać, od kogo dostajemy wiadomość. I porównać nadawcę z prawdziwym. Diabeł tkwi w szczegółach, więc to pozwoli nam zorientować się, że ktoś próbuje przejąć nasze dane. Jeśli mamy wątpliwości, zawsze warto skontaktować się z serwisem, który rzekomo do nas pisze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)