Uwaga na nieprawdziwy mail od Netfliksa. Oszuści wysłali go do 110 mln osób

Uwaga na nieprawdziwy mail od Netfliksa. Oszuści wysłali go do 110 mln osób06.11.2017 13:49
Uwaga na nieprawdziwy mail od Netfliksa. Oszuści wysłali go do 110 mln osób
Źródło zdjęć: © WP.PL

Oszuści po raz kolejny na celownik wzięli użytkowników Netfliksa. Zagrożonych może być nawet 110 milionów fanów filmów i seriali.

Cyberprzestępcy wysyłają do użytkowników Netfliksa maile o tym, że ich konto zostanie zablokowane - informuje portal antyweb.pl. By uniknąć “blokady”, potencjalna ofiara musi “zaktualizować swoje dane”. W praktyce oznacza to podanie oszustom wszystkich swoich prywatnych danych. Nie tylko hasła i loginu do konta, ale także numer karty kredytowej. Wpadnięcie w pułapkę oszustów może skończyć się również wyczyszczeniem konta…

Podstawiona przez oszustów strona swoim wyglądem nawiązuje do Netfliksa - nieuważni mogą dać się nabrać. Pojawiają się nawet promocyjne grafiki z najpopularniejszych seriali - “The Crown” czy “House of Cards”.

Jak się chronić w przypadku takich oszustw? Przede wszystkim dokładnie sprawdzać, od kogo dostajemy wiadomość. I porównać nadawcę z prawdziwym. Diabeł tkwi w szczegółach, więc to pozwoli nam zorientować się, że ktoś próbuje przejąć nasze dane. Jeśli mamy wątpliwości, zawsze warto skontaktować się z serwisem, który rzekomo do nas pisze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)