Uwaga na fałszywe zaproszenia do bety Diablo III

Uwaga na fałszywe zaproszenia do bety Diablo III

Uwaga na fałszywe zaproszenia do bety Diablo III
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
22.09.2011 13:26, aktualizacja: 23.09.2011 16:09

Kaspersky Lab poinformował o pojawieniu się fałszywych zaproszeń do testowania długo oczekiwanej gry Diablo III. Szkodliwa wiadomość docierająca do użytkowników nakłania do wypełnienia sfałszowanego formularza i tym samym pozwala cyberprzestępcom na kradzież kont oraz danych graczy.

Długo oczekiwane zamknięte testy beta Diablo III ruszyły, a firma Blizzard, producent gry, rozesłała już pierwsze zaproszenia do zarejestrowanych graczy na całym świecie. Aby znaleźć się w gronie szczęśliwców, którzy mogą zagrać w tę grę jeszcze przed premierą, trzeba posiadać konto Battle.Net oraz zapisać się do udziału w zamkniętym teście beta.

W przeszłości pojawiały się już fałszywe wiadomości związane z grami, strasząc potencjalne ofiary dezaktywacją ich kont z powodu rzekomych podejrzanych działań lub kwestii bezpieczeństwa i wabiąc darmowymi przedmiotami bonusowymi.

W nowym zagrożeniu odbiorca jest namawiany do kliknięcia określonego odsyłacza i wprowadzenia swoich danych uwierzytelniających na stronie docelowej, która stanowi replikę oryginalnej witryny atakowanej gry. W efekcie konto gracza zostaje skradzione.

Warto pamiętać, że oryginalna wiadomość z zaproszeniem, wysyłana przez firmę Blizzard, nie wymaga od użytkownika kliknięcia odsyłacza. Informuje go jedynie, że musi zalogować się do swojego konta Battle.Net i przejść do sekcji “Account”, aby kontynuować. Jedyne odsyłacze zawarte w prawdziwym mailu prowadzą do forów, FAQ i sekcji wsparcia na stronie blizzard.com.

Atak przeszedł znaczną ewolucję i z biegiem czasu jakość sfałszowanych wiadomości bardzo się poprawiła. Problemy z ich identyfikacją mogą mieć nawet doświadczeni użytkownicy.

Oto kilka wskazówek, które ułatwią użytkownikom ochronę przed phishingiem:
• Nigdy nie należy klikać odsyłaczy w e-mailach – najlepiej ręcznie wprowadzać adresy URL w przeglądarce internetowej;
• Warto stosować skuteczny produkt typu Internet Security wyposażony w dobry moduł antyspamowy – pozwoli to na odfiltrowanie wiadomości phishingowych;
• Jeżeli gracz zapisał się do testu beta i otrzymał e-mail z zaproszeniem, powinien na spokojnie sprawdzić, czy rzeczywiście został przyjęty. Najlepiej zrobić to bezpośrednio na swoim koncie u producenta gry. W tym przypadku nie należy ufać wiadomościom e-mail, szczególnie gdy ich treść sugeruje konieczność wypełnienia dodatkowych formularzy i zawiera odsyłacze do stron logowania.

Źródło: Kaspersky Lab

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)