Trwa ładowanie...
d1pleow

Uwaga na fałszywe SMS-y. Ministerstwo Finansów ostrzega: to oszustwo!

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi SMS-ami o długu skarbowym. Resort i Krajowa Administracja Skarbowa nie są nadawcami wiadomości - czytamy w specjalnym komunikacie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi SMS-ami.
Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi SMS-ami. (East News, Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)
d1pleow

Uwaga na fałszywe SMS-y z informacją o długu skarbowym, egzekucji i zajęciu konta bankowego. Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa nie są nadawcami tych wiadomości - czytamy na stronie resortu.

Do komunikatu dołączona została treść przykładowego fałszywego SMS-a:

- Dług skarbowy nr 2891/18 zostanie wkrótce przekazany do egzekucji. Kwota do spłaty 6,85 zł., aby uniknąć zajęcia konta (link do strony www) - czytamy w wiadomości.

d1pleow

Ministerstwo ostrzega także, aby nie otwierać linków zawartych w wiadomości. - Otwieranie linków oraz wysyłanie odpowiedzi do nadawcy może spowodować przekazanie danych nieuprawnionym osobom. Wiadomości takie należy traktować jako niebezpieczne i je usuwać - podkreśla resort.

To nie pierwsze oszustwo, przed którym ostrzegają instytucje państwowe. Zakład Ubezpieczeń Społecznych informował niedawno o fałszywych mailach dotyczących błędnie opłaconych składek lub braku wpłat.

Czytaj także: Nowe oszustwo na Facebooku. Można stracić oszczędności

d1pleow

Podziel się opinią

Share
d1pleow
d1pleow
Więcej tematów