Uwaga na fałszywe faktury z Play. Chcesz zapłacić za rachunek, wpłacasz pieniądze na konto w Panamie

Uwaga na fałszywe faktury z Play. Chcesz zapłacić za rachunek, wpłacasz pieniądze na konto w Panamie

Uwaga na fałszywe faktury z Play. Chcesz zapłacić za rachunek, wpłacasz pieniądze na konto w Panamie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.10.2016 16:08, aktualizacja: 06.10.2016 15:55

Klienci sieci Play ostrzegają przed fałszywymi fakturami. Operator zwraca uwagę na to, by dokładnie sprawdzać kto wysyła maile.

Na blogu Play opublikowano wpis przestrzegający przed fałszywymi fakturami. Wysyłane są między innymi z adresu teito@telecable.es. Rachunki wyglądają podobnie, jednak zamiast do operatora, pieniądze lecą na konto z Panamy.

- Oszuści nie próżnują i ciągle szukają chwili waszej słabości czy nieuwagi. Dziś dostaliśmy kilka sygnałów od tych klientów, którzy dokładniej przyglądają się takim podejrzanym mailom. (...) Dobra rada: zawsze w przypadku takiej wątpliwej faktury warto ją potwierdzić na przykład na PLAY24 czy infolinii - czytamy na blogu.

Metoda wyłudzenia pieniędzy wydaje się bardzo prymitywna, ale w takich przypadkach najłatwiej o nieuwagę. Faktura wygląda podobnie? Czyli wszystko się zgadza - z przyzwyczajenia użytkownicy mogą nie przyjrzeć się nadawcy. I stracą pieniądze.

Niedawno pisaliśmy o podobnym oszustwie. Fałszerz z OLX zachęcał do przeniesienia transakcji na Allegro. Gdy klient się na to godził, oszust wysyłał link do podrobionej strony Allegro. Wyglądała podobnie, więc wielu automatycznie dokonywało wpłaty. Diabeł tkwi w szczegółach. Trzeba o tym pamiętać, szczególnie gdy wpłacamy pieniądze.

ab

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)