Uwaga na burze i upały! IMGW wydaje ostrzeżenie 2 stopnia na najbliższe dni

Uwaga na burze i upały! IMGW wydaje ostrzeżenie 2 stopnia na najbliższe dni
Źródło zdjęć: © materiały prasowe

27.08.2019 09:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ostatnie dni wakacji mogą być bardzo słoneczne. IMGW ostrzega przed upałami, ale również zauważa, że w kraju mogą wystąpić silne burze i gradobicie. Instytut zachęca, by jak najmniej wychodzić z domu, jeśli nie będzie to konieczne.

IMGW zaznacza, że ostrzeżenie 2 stopnia oznacza, że przewiduje się "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia." Instytut prosi wszystkich o ostrożność i stosowanie się do komunikatów pogodowych. Żywioły - zarówno upały, jak i burze - mogą spowodować znaczne utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu.

Jak podaje Instytut, do końca miesiąca możemy spodziewać się temperatur w okolicy 34-35 stopni Celsjusza w południowej i zachodniej Polsce. Na obszarze reszty kraju temperatura będzie niewiele niższa - od 28 do 32 stopni Celsjusza. Chłodniej może być nad morzem, gdzie miejscami temperatura nie przekroczy 23 stopni Celsjusza.

Burze na południu kraju - IMGW ostrzega

Na południu kraju ociepleniu będą towarzyszyć silne wiatry, deszcze i burze. Może dojść do gradobicia, zwłaszcza w Karpatach i Sudetach. IMGW ostrzega przed pieszymi wycieczkami w góry. Warto pamiętać, że burza w górach może wystąpić nagle, nawet jeśli pogoda na nizinach tego nie zapowiada. Warto przypomnieć sobie ostatnie wydarzenia na Giewoncie.

Nieco chłodniej powinno być pod koniec tygodnia. W piatek i sobotę planowane jest ochłodzenie. Jeżeli chcecie być na bieżąco z prognozą pogody możecie odwiedzić serwis Pogoda WP. Na bieżąco burze można śledzić na mapach burzowych online, a aplikacje pogodowe przydadzą się, kiedy nie macie dostępu do komputera.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)