Uwaga na burze i upały! IMGW wydaje ostrzeżenie 2 stopnia na najbliższe dni

Uwaga na burze i upały! IMGW wydaje ostrzeżenie 2 stopnia na najbliższe dni

Uwaga na burze i upały! IMGW wydaje ostrzeżenie 2 stopnia na najbliższe dni
Źródło zdjęć: © materiały prasowe
27.08.2019 09:01

Ostatnie dni wakacji mogą być bardzo słoneczne. IMGW ostrzega przed upałami, ale również zauważa, że w kraju mogą wystąpić silne burze i gradobicie. Instytut zachęca, by jak najmniej wychodzić z domu, jeśli nie będzie to konieczne.

IMGW zaznacza, że ostrzeżenie 2 stopnia oznacza, że przewiduje się "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia." Instytut prosi wszystkich o ostrożność i stosowanie się do komunikatów pogodowych. Żywioły - zarówno upały, jak i burze - mogą spowodować znaczne utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu.

Jak podaje Instytut, do końca miesiąca możemy spodziewać się temperatur w okolicy 34-35 stopni Celsjusza w południowej i zachodniej Polsce. Na obszarze reszty kraju temperatura będzie niewiele niższa - od 28 do 32 stopni Celsjusza. Chłodniej może być nad morzem, gdzie miejscami temperatura nie przekroczy 23 stopni Celsjusza.

Burze na południu kraju - IMGW ostrzega

Na południu kraju ociepleniu będą towarzyszyć silne wiatry, deszcze i burze. Może dojść do gradobicia, zwłaszcza w Karpatach i Sudetach. IMGW ostrzega przed pieszymi wycieczkami w góry. Warto pamiętać, że burza w górach może wystąpić nagle, nawet jeśli pogoda na nizinach tego nie zapowiada. Warto przypomnieć sobie ostatnie wydarzenia na Giewoncie.

Nieco chłodniej powinno być pod koniec tygodnia. W piatek i sobotę planowane jest ochłodzenie. Jeżeli chcecie być na bieżąco z prognozą pogody możecie odwiedzić serwis Pogoda WP. Na bieżąco burze można śledzić na mapach burzowych online, a aplikacje pogodowe przydadzą się, kiedy nie macie dostępu do komputera.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)