Usuwanie barier inwestycyjnych w telekomunikacji

Strona głównaUsuwanie barier inwestycyjnych w telekomunikacji
01.09.2008 16:39
Usuwanie barier inwestycyjnych w telekomunikacji
Źródło zdjęć: © WP.PL

Komitet Rady Ministrów do Spraw Informatyzacji i Łączności przyjął Stanowisko w sprawie barier procesu inwestycyjnego w telekomunikacji.

Propozycje zmian przepisów prawa zawarte w Stanowisku są niezwykle istotne dla prawidłowego rozwoju telekomunikacji w Polsce. Wejście w życie tych zmian spowoduje przede wszystkim znaczne skrócenie procedur administracyjnych dotyczących procesów inwestycyjnych związanych z infrastrukturą telekomunikacyjną, co przyczyni się do szybszego rozwoju tej infrastruktury. Zmiany wprowadzą także ułatwienia w zakresie prowadzenia działalności przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych, co będzie miało istotny wpływ na zwiększenie konkurencji na polskim rynku telekomunikacyjnym.

Najważniejsze zmiany to możliwość budowy infrastruktury telekomunikacyjnej równolegle z budową dróg, co znacznie obniży koszty inwestycji. Operatorzy szacują, że koszt położenia kabla w ziemi pochłania 80 proc. nakładów. Rząd chce też, by infrastruktura szerokopasmowa była traktowana jako jeden z elementów wyposażenia budynków, co obniży koszt budowy połączenia bezpośrednio do abonenta. Mają też zostać złagodzone wymogi środowiskowe przy instalacji anten telekomunikacyjnych, co zmniejszy możliwość blokowania tych inwestycji przez ekologów.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)