Usuwanie barier inwestycyjnych w telekomunikacji

Usuwanie barier inwestycyjnych w telekomunikacji

Usuwanie barier inwestycyjnych w telekomunikacji
Źródło zdjęć: © WP.PL
01.09.2008 16:39, aktualizacja: 01.09.2008 18:33

Komitet Rady Ministrów do Spraw Informatyzacji i Łączności przyjął Stanowisko w sprawie barier procesu inwestycyjnego w telekomunikacji.

Propozycje zmian przepisów prawa zawarte w Stanowisku są niezwykle istotne dla prawidłowego rozwoju telekomunikacji w Polsce. Wejście w życie tych zmian spowoduje przede wszystkim znaczne skrócenie procedur administracyjnych dotyczących procesów inwestycyjnych związanych z infrastrukturą telekomunikacyjną, co przyczyni się do szybszego rozwoju tej infrastruktury. Zmiany wprowadzą także ułatwienia w zakresie prowadzenia działalności przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych, co będzie miało istotny wpływ na zwiększenie konkurencji na polskim rynku telekomunikacyjnym.

Najważniejsze zmiany to możliwość budowy infrastruktury telekomunikacyjnej równolegle z budową dróg, co znacznie obniży koszty inwestycji. Operatorzy szacują, że koszt położenia kabla w ziemi pochłania 80 proc. nakładów. Rząd chce też, by infrastruktura szerokopasmowa była traktowana jako jeden z elementów wyposażenia budynków, co obniży koszt budowy połączenia bezpośrednio do abonenta. Mają też zostać złagodzone wymogi środowiskowe przy instalacji anten telekomunikacyjnych, co zmniejszy możliwość blokowania tych inwestycji przez ekologów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)