Uśmiechnięte, sprzątające... biedronki

Uśmiechnięte, sprzątające... biedronki

Uśmiechnięte, sprzątające... biedronki
26.11.2007 11:11

W tym tygodniu, wstępnie został przedstawiony wynik współpracy
kilku małych i średnich przedsiębiorstwom z zachodniej Japonii, które
postanowiły wspomóc służby porządkowe utrzymujące czystość w miejscach
publicznych

|

Obraz

|
| --- |

Światło dzienne ujrzał automatyczny, sprzątający robot "Lady Bird" zaprojektowany na kształt biedronki. Robot docelowo ma sprzątać toalety znajdujące się przy autostradach. Prototyp ma wysokość jednego metra, a jego długość to 135 cm. Na jego wyposażenie składają się zbiorniki z wodą, szczotki oraz inne akcesoria niezbędne do gruntownego sprzątania podłóg.

Przy pomocy wbudowanych czujników, robot jest wstanie poradzić sobie z przeszkodami stojącymi na jego drodze, a to z kolei sprawia, że jest on podczas pracy całkowicie bezobsługowy. Ciekawostką ma być możliwość przeprowadzenia z maszyną krótkiej rozmowy. Komunikacja ma się odbywać przy pomocy mikrofonów wbudowanych w czółka biedronki, oraz zainstalowanego syntezatora mowy.

Robot ma posiadać użyteczne, bieżące informacje dotyczące sytuacji na znajdujących się w pobliżu drogach. Konstruktorzy planują, że będą w stanie dostarczyć klientom gotowe urządzenia w marcu 2009 roku. Mają również nadzieję, że wtedy będzie można już je spotkać na stanowiskach pracy w hotelowych toaletach itp. Sprzątająca biedronka ma kosztować około 30 000 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)