Usługa Google zakazana w Szwajcarii

Usługa Google zakazana w Szwajcarii
Źródło zdjęć: © IDG.pl

25.08.2009 12:14, aktual.: 25.08.2009 12:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szwajcarski rząd nakazał firmie Google usunięcie wszystkich zdjęć kraju z usługi Google Street View. Powodem tak drastycznej reakcji szwajcarskiego rządu jest łamanie zasad prywatności przez Google ponieważ na zdjęciach nie są zamazywane twarze osób oraz numery rejestracyjne pojazdów

Hanspeter Thuer - szwajcarski komisarz ds. ochrony danych osobowych stwierdził, że Google nie zamazuje twarzy oraz numerów rejestracyjnych albo robi to w sposób niezadowalający. Komisarz powiedział, że usługa ma zniknąć ze szwajcarskiego Internetu do momentu spełnienia stawianych wymagań dotyczących ochrony prywatności.

Obraz
© (fot. Wikipedia)

W odpowiedzi Google stwierdziło, że oczekuje na spotkanie z panem Thuerem i chętnie wymieni się poglądami oraz zaprezentuje w jaki sposób dba o ochronę danych osobowych w swoich serwisach. Jednocześnie internetowy gigant poinformował, że usługa Google Street View cieszy się w Szwajcarii dużą popularnością, a liczba zgłoszeń o naruszenie wizerunku jest marginalnie mała.

Szwajcaria nie jest jednak jedynym krajem, który ma wątpliwości dotyczące ochrony wizerunku w usłudze Street View. Wcześniej skargi dotyczące technologii składały również Indie oraz Japonia. Natomiast w jednej z brytyjskich wiosek ludzie uformowali łańcuch, który zatrzymał samochód Google wyposażony w aparaty do robienia zdjęć otoczenia.

Google Street View to usługa dostępna w Google Maps oraz programie Google Earth pozwalająca na oglądanie różnych lokalizacji świata za pośrednictwem zdjęć wykonywanych z samochodów wyposażonych w kamery i aparaty.

Źródło: dailymail.co.uk

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)