Trwa ładowanie...

USA testowały obronę laserową. Siły Powietrzne zdradzają szczegóły

Siły Powietrzne USA poinformowały o przetestowaniu nowego systemu obrony laserowej służącego do ochrony baz lotniczych. Za pomocą High Energy Laser Weapon System 2 (H2) można zwalczać m.in. bezzałogowe aparaty latające.
Share
USA przetestowały system obrony laserowej
USA przetestowały system obrony laserowejŹródło: YouTube
d4kxbmo

Siły Powietrzne USA przetestowały High Energy Laser Weapon System 2 (H2) - nowoczesny system obrony laserowej do ochrony baz lotniczych, stworzony przez Raytheon Intelligence & Space. System powstał na bazie poprzedniej wersji określanej jako H1.

Twórcy systemu podkreślają, że różni się od wprowadzonego do użytku w 2020 roku H1 szeregiem poprawek wzmacniających konstrukcję i umożliwiających lepsze przetrwanie w ekstremalnych warunkach klimatycznych.

Eksperci podkreślają, że system H2 jest także łatwiejszy w transporcie oraz znacznie celniejszy dzięki zastosowaniu nowego urządzenia kierowania wiązką.

d4kxbmo

Zobacz: Dwa lata w całkowitej izolacji. Eksperyment uznano za porażkę [Wideo]

Czytaj także: USA. Ponad sto samolotów w powietrzu. Ważne ćwiczenia z udziałem maszyn F-35, B-1B i B-2

USAF poinformowały, że testy systemu obrony laserowej trwały od wiosny 2020 roku. Objęły one pierwsze kompletne przeszkolenie z jego obsługi żołnierzy z personelu ochrony Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, a także pierwsze integrowanie H2 z systemami obrony baz lotniczych.

d4kxbmo

Nowoczesny system służy m.in. do zwalczania celów powietrznych, w tym głównie bezzałogowych aparatów latających.

- Lokalizacje w bazie zostały wybrane tak, aby zmaksymalizować zdolność do niszczenia bezzałogowców za pomocą broni energii skierowanej, pomagając zapobiec możliwości rozpoznania jej przez przeciwnika albo dokonania ataku - mówi ppłk Jared Rupp, dowódca jednostki testującej broń, cytowany przez portal Defence24.

Zobacz także: Wojsko Polskie na zakupach. Tym razem kupi sprzęt od rodzimej firmy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kxbmo

Podziel się opinią

Share
d4kxbmo
d4kxbmo
Więcej tematów