USA. Samolot wojskowy przypadkowo wystrzelił pocisk nad Arizoną

USA. Samolot wojskowy przypadkowo wystrzelił pocisk nad Arizoną
Źródło zdjęć: © Youtube.com

06.09.2019 10:56, aktual.: 06.09.2019 11:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W USA podczas rutynowych ćwiczeń wojskowych doszło do niecodziennego incydentu. Samolot A-10C Thunderbolt przypadkiem odpalił rakietę nad Arizoną. Do zdarzenia doszło na niezamieszkałym terenie w pobliżu Tucson. Nikomu nic się nie stało.

Amerykański samolot wojskowy A-10C Thunderbolt II, należący do 354. Dywizjonu Myśliwskiego w Bazie Sił Powietrznych Davis-Monthan, odbywał rutynową misję szkoleniową między Tucson i Phoenix. Maszyna w czwartek przypadkowo odpaliła pojedynczą rakietę M-156.

"Samolot nieumyślnie odpalił pojedynczą rakietę. Pocisk M-156 uderzył w teren pustynny, w niezamieszkany obszar treningowy Jackal Military Operations Area, położony około 100 km na północny wschód od Tucson" - poinformowała w specjalnym oświadczeniu baza sił powietrznych Davis-Monthan.

Jak poinformowano w komunikacie, nie ma doniesień na temat ofiar, pożarów czy jakichkolwiek uszkodzeń. W sprawie przypadkowego wystrzelenia rakiety prowadzone jest specjalne dochodzenie.

Rakieta M156 waży 4,38kg i zawiera ładunek wybuchowy oraz silnie trujący fosfor biały, który zapala się samorzutnie w powietrzu. Substancja jest wykorzystywana w różnych rodzajach amunicji do wytwarzania dymu w celu ukrywania ruchu żołnierzy oraz do identyfikacji celów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)