USA. Katastrofa samolotu. Maszyna spadła na warsztat samochodowy. [WIDEO]

Strona głównaUSA. Katastrofa samolotu. Maszyna spadła na warsztat samochodowy. [WIDEO]
13.09.2019 07:44
USA. Katastrofa samolotu. Maszyna spadła na warsztat samochodowy. [WIDEO]
Źródło zdjęć: © Materiał prasowy

W USA doszło do katastrofy samolotu transportowego. Maszyna spadła na warsztat samochodowy nieopodal lotniska w Toledo. Na pokładzie znajdowały się dwie osoby. Najprawdopodobniej nie udało się ich uratować. Zobacz wideo z miejsca zdarzenia.

Media w USA (CBS News) poinformowały o katastrofie samolotu transportowego lecącego z Millington w stanie Tennessee. Dwusilnikowy Convair 440 zbliżając się do portu lotniczego w Toledo (Ohio) obniżył wysokość, następnie po godzinie 2:00 w nocy czasu miejscowego spadł na znajdujący się 16 kilometrów od lotniska warsztat samochodowy.

289823212874071034
Źródło zdjęć: © Materiał prasowy

Jak poinformowała lokalna telewizja, pilot nie zgłaszał wcześniej żadnych usterek, ani nie kontaktował się z pobliską wieżą kontroli lotów. Uderzenie spowodowało ogromny pożar, który objął płomieniami cały samolot, a także znajdujące się na terenie warsztatu samochody. Na miejsce wezwano kilka zastępów straży pożarnej.

Na pokładzie maszyny znajdowały się dwie osoby. Władze lotniska w Toledo przekazały informacje o poszukiwaniu ciał, chociaż ich zdaniem nikt nie przeżył. Błyskawiczną akcję ratunkową uniemożliwił potężny pożar samolotu.

Trwa dochodzenie, które ma ustalić przyczyny katastrofy Convair 440.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)