Trwa ładowanie...
d4lxjp7

Filipiny. Katastrofa samolotu - 9 osób nie żyje. Świadkowie nagrali zdarzenie [WIDEO]

Dziewięć osób na pokładzie medycznego samolotu ewakuacyjnego zginęło 1 września, samolot rozbił się w kurorcie na południe od stolicy Filipin. Świadkowie zdarzenia nagrali wybuch maszyny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katastrofa samolotu na Filipinach
Katastrofa samolotu na Filipinach (Youtube.com)
d4lxjp7

Lekki samolot medyczny Beechcraft King Air 350 rozbił się w ośrodku wypoczynkowym w wiosce Pansol w prowincji Laguna, u podnóża góry Makiling na Filipinach. Na pokładzie z załogą było w sumie 9 osób - wszyscy zginęli w wyniku katastrofy. Świadkowie wypadku nagrali wybuch samolotu:

Wśród ofiar był Tom Carr, artysta pracujący w Hiszpanii oraz jego żona. Eric Apolonio, rzecznik Urzędu Lotnictwa Cywilnego na Filipinach powiedział, że Beechcraft King Air 350 leciał z południowego miasta Dipolog w prowincji Zamboanga del Norte i zniknął z radaru, przelatując nad Laguną około 60 km na południe od stolicy. Samolot miał wylądować w Manili.

Jak podają filipińskie władze, przyczyny wypadku pozostają na razie nieznane. Katastrofa miała miejsce w sezonie monsunowym, kiedy kurorty na Filipinach odwiedzane są przez niewielką liczbę turystów. To niestety nie jedyna katastrofa samolotu, jaka miała miejsce w weekend. W sobotę, 31 sierpnia w Rosji doszło do dwóch wypadków, a na Warszawskim Okęciu maszyna linii Wizz Air musiała awaryjnie lądować.

d4lxjp7

Podziel się opinią

Share
d4lxjp7
d4lxjp7
Więcej tematów