Urządzenie do robienia waty cukrowej - jakie warto kupić?

Urządzenie do robienia waty cukrowej - jakie warto kupić?28.04.2016 17:10
Urządzenie do robienia waty cukrowej - jakie warto kupić?
Źródło zdjęć: © flickr / Thomas Tivoli / CC BY 2.0

Słodka wata cukrowa to smakołyk, który zazwyczaj kupujemy swoim dzieciom przy okazji wyjścia do zoo czy rodzinnych festynów. Okazuje się, że możemy ją przygotować w prosty sposób samemu w domu. Domowej produkcji wata cukrowa będzie lekka i puszysta, a do tego może być we wszystkich kolorach tęczy. Co nam będzie potrzebne?

Wystarczy, że w domu będziemy mieć cukier, patyczki oraz urządzenie do robienia waty cukrowej. Zasada działania takiej maszynki jest niezwykle prosta. Po rozgrzaniu głowicy i dodaniu łyżki cukru na porcję, zaczynamy nawijać watę na patyczek. Kupując taki sprzęt, warto wybrać urządzenie z odpowiednią osłonką, inaczej możemy zabrudzić całą kuchnię. Na rynku dostępne są barwniki spożywcze oraz ekstrakty o smaku owoców, dzięki którym stworzymy kolorową watę cukrową. Warto również pamiętać, że przygotowywanie smakołyku w domu może być doskonałą zabawą i sposobem na spędzenie czasu razem z dziećmi.

Tanio i w domowych warunkach

Na sklepowych półkach znajdziemy kilka modeli urządzeń w przedziale cenowym *od 70 do 250 zł. *Obecnie najpopularniejszym modelem jest DG Electronics o mocy 50. W. Urządzenie charakteryzuje się niewielkimi gabarytami (32x32x15,5 cm), co pozwala wygodnie schować je w kuchennej szafce, gdy jest nieużywane i wyjąć, kiedy jest potrzebne.

288764146248661139
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Prezentowany model został wyposażony w pięć antypoślizgowych nóżek, co gwarantuje stabilną pracę urządzenia w każdych warunkach. Maszynka jest również przystosowana do mycia w zmywarkach. Za taki sprzęt zapłacimy około 80 złotych.

288764146248792211
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Clatronic ZWM3478

Kolejnym urządzeniem jest Clatronic ZWM3478 o mocy 500 W. Posiada dużą misę o średnicy około 27 cm oraz przezroczystą osłonę, zabezpieczającą przed rozpryskami. W zestawie znajdziemy również łyżeczkę do mierzenia oraz 10 drewnianych pałeczek. Urządzenie kosztuje około 110 zł.

288764146248923283
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Carnival Cotton Candy

Równie ciekawą maszynką do robienia waty cukrowej jest Carnival. Swoim wyglądem nawiązuje do przemysłowej wersji urządzenia, z tym że jest znacznie mniejszych rozmiarów, dzięki czemu bez problemu zmieści się na kuchennym blacie w domu. Dużą zaletą maszyny jest jej modułowa budowa, znacząco ułatwiająca czyszczenie sprzętu po każdym użyciu. Z powodzeniem możemy ją rozłożyć na części i umyć w zmywarce. Dzięki sporej wielkości misce stworzymy duże porcje waty cukrowej. Cena tego urządzenia jest bardzo atrakcyjna i wynosi około 130 złotych.

288764146249054355
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Ariete Cotton Candy 2971

Na koniec prezentujemy maszynkę w stylu lat 50., która uatrakcyjni każdą kuchnię. Prezentowany model pozwala przygotować własną watę cukrową z granulowanego cukru, jak i również z twardych karmelków. W zestawie znajdziemy miarkę oraz dwa plastikowe patyczki do waty cukrowej. Cena tego urządzenia wynosi 230 zł.

To jest ciekawe - Jakie najlepsze i najtańsze źródło oświetlania wybrać?

ag

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)