Urządzenie 4w1 dla kierowców - Goclever Drive Yanosik

Urządzenie 4w1 dla kierowców - Goclever Drive Yanosik
Źródło zdjęć: © mat. prasowy

19.06.2015 13:23, aktual.: 19.06.2015 14:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nawigacja GPS, wideorejestrator samochodowy, antyradar Yanosik i urządzenie mobilne z Androidem w jednym? Goclever jest zdania, że takiego wielozadaniowego urządzenia potrzebujemy.

Dzięki zestawieniu funkcji, Goclever Drive chce wesprzeć kierowców na polskich i europejskich drogach, pozwolić zarejestrować wszelkie zdarzenia drogowe i zapisać je w pamięci urządzenia lub na karcie microSD, przypomnieć o ograniczeniach i radarach na drodze, a także posłuży jako smartfon.

Drive Yanosik posiada dwurdzeniowy procesor Cortex A7 (1,3 GHz), wspierany 512 MB RAM. Pamięć wewnętrzna urządzenia to 8 GB (za pomocą karty microSD można ją rozszerzyć o 32 GB). Szerokokątny obiektyw o rozdzielczości 2 MPix rejestruje filmy HD. Zainstalowane oprogramowanie usuwa najstarsze zarejestrowane nagrania pomijając te, które kierowca zaznaczy jako warte zachowania. Użytkownik sam ustala długość pojedynczego pliku i ilość pamięci przeznaczoną na pliki wideo. W nagłych wypadkach - takich jak gwałtowne hamowanie lub zderzenie - system automatycznego zapisu nagrań utrwali i zapisze zdarzenie w pamięci urządzenia.

5-calowy, dotykowy wyświetlacz wyświetli zarówno zapisane filmy, jak i aktualną mapę Polski i Europy. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 4.4. KitKat, co umożliwia użytkownikowi instalowanie ulubionych aplikacji. Wbudowane gniazdo SIM pozwala na stałe połączenie z internetem, wykonywanie połączeń i wysyłanie wiadomości.

Aplikacja Yanosik umożliwi omijanie korków i pomoże w zaplanowaniu trasy, a funkcja powiadamiania zastąpi CB radio. Do tego ostrzeżenia o fotoradarach, patrolach policji, wypadkach, remontach i miejscach częstych kontroli - tym samym kierowca omija korki, a kierowcę omijają mandaty. Na bieżąco aktualizowana mapa wskaże nie tylko nazwy ulic, miast i osiedli, ale też restauracje, stacje benzynowe wraz z cenami paliw oraz zgłoszenia użytkowników aplikacji o sytuacji na drodze.

Goclever Drive Yanosik obsługuje GPS i A-GPS, a przy tym jest wyposażony w moduł Bluetooth 4.0 Low Energy, radio FM, port micro USB 2.0 OTG oraz 3,5 mm port audio. Zestaw uzupełniają ładowarka samochodowa, uchwyt i kabel USB.

Sugerowana cena detaliczna Drive Yanosik to 349 zł. Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży w drugiej połowie czerwca.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Właśnie tak będziesz oglądał jak nasi strzelają gola

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także