Urządzenia przenośne nadzieją na przyszłość w czasach kryzysu?

Urządzenia przenośne nadzieją na przyszłość w czasach kryzysu?
Źródło zdjęć: © Packard Bell

18.02.2009 19:30, aktual.: 19.02.2009 09:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W dobie kryzysu ekonomicznego producenci sprzętu szukają coraz to nowych sposobów na zapewnienie sobie wpływów na przyzwoitym poziomie. Okazuje się, że nadzieją dla wielu firm może okazać się rynek urządzeń mobilnych. Prognozy do co sprzedaży tego typu sprzętu są bowiem coraz bardziej optymistyczne.

Analitycy przewidują, że sprzedaż komputerów typu netbook wzrośnie w 200. roku o ponad sto procent ( do 35 milionów sztuk ) w porównaniu z poprzednim 12-miesięcznym okresem. Odbije się to oczywiście na wynikach finansowych producentów poszczególnych podzespołów.
Anand Chandrasekher, przedstawiciel firmy Intel, poinformował że w 200. roku jego spółka planuje sprzedać o około 50 procent więcej chipów Atom niż w poprzednim okresie rozliczeniowym. Warto nadmienić, że amerykański gigant jedynie w czwartym kwartale roku poprzedniego zarobił na tym sprzęcie około 300 milionów dolarów.
Producenci nie ograniczają się jednak tylko do komputerów typu netbook. Spółka Freescale zamierza zająć się produkcją podzespołów dostosowanych w jak największym stopniu do systemu operacyjnego Google Android. Specjaliści z branży przekonani są bowiem, że rynek smartfonów będzie kolejną ( po netbookach ) dynamicznie rozwijającą się gałęzią sektora IT w 200. roku.
Dostrzegli to również szefowie znanej firmy produkującej komputery PC, spółki Acer. Na tegorocznych targach Mobile World Congress odbywających się Barcelonie producent ten zaprezentował osiem modeli telefonów typu smartfon.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)