Upiorny rój quadrotorów - wojsko przyszłości?

Upiorny rój quadrotorów - wojsko przyszłości?

02.02.2012 14:05, aktual.: 02.02.2012 16:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zespół zapaleńców z GRASP Lab na Uniwersytetecie w Pensylwanii przedstawił swój najnowszy projekt bezzałogowych aparatów latających. Małe quadrotory potrafią pracować zespołowo i mogą latać w rozmaitych formacjach

Zespół zapaleńców z GRASP Lab na Uniwersytecie w Pensylwanii przedstawił swój najnowszy projekt bezzałogowych aparatów latających. Małe quadrotory potrafią pracować zespołowo i mogą latać w rozmaitych formacjach, omijając napotkane przeszkody.

Maszyny te wyposażono w odpowiednie czujniki i algorytmy do analizowania otoczenia. Dzięki temu potrafią pracować zespołowo i latać w rozmaitych formacjach. Ponadto te mini-helikoptery wyposażono w uniwersalne chwytaki, dzięki którym są w stanie przenosić drobne przedmioty. Maszyny poradzą sobie nawet ze złożeniem prostych konstrukcji z gotowych elementów.

Oczywiście quadrotory mogą znaleźć swoje zastosowanie także w wojsku. Już wyobrażamy sobie, jak upiorny rój agresywnych robotów rzuca się na wroga i w mig rozprawia się z jednostkami wojsk piechoty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)