UPC wprowadza pilotażowo nową usługę Wi-Free

UPC wprowadza pilotażowo nową usługę Wi-Free18.04.2014 09:08
UPC wprowadza pilotażowo nową usługę Wi-Free
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

UPC wprowadza nową usługę dostępu do internetu - UPC Wi-Free. Jest to bezpłatna sieć hotspotów, którą tworzą modemy Wi-Fi użytkowników internetu UPC. Mogą z niej korzystać klienci UPC, posiadający usługi internetowe o szybkości 30 Mb/s i wyższej.

Usługa startuje pilotażowo w Sopocie i jej zasięg rozszerzany będzie o kolejne polskie miasta. Wi-Free to łatwy, szybki i darmowy dostęp do internetu UPC - w kraju, a w przyszłości także w wybranych krajach Europy dla klientów UPC.

Aby skorzystać z usługi wystarczy znaleźć się w zasięgu sieci Wi-Free oraz zalogować się do sieci, poprzez podanie nr ID klienta oraz jego numeru PESEL. Usługa pozwala na przeglądanie stron www, odbieranie i wysyłanie wiadomości e-mail, korzystanie z portali społecznościowych czy słuchanie muzyki online oraz oglądanie wideo.

Z usługi mogą korzystać wszyscy klienci internetu UPC o prędkości pobierania danych co najmniej 3. Mb/s, wyposażeni w urządzenie umożliwiające połączenie z siecią Wi-Fi (np. smartfon, tablet, laptop). Usługa zostanie automatycznie włączona, ale każdy klient będzie mógł ją wyłączyć w systemie Moje UPC (opcja opt-out). Sieć Wi-Fi udostępnić mogą z kolei ci klienci, którzy korzystając z internetu od 30 Mb/s posiadają też odpowiedni modem (Thomson TWG 870, Technicolor TC 7200, Cisco EPC 3925) - takich modemów ma być 600 tys.

UPC zapewnia, że sieć Wi-Free jest szyfrowana i bezpieczna. Użytkownicy łączący się "z zewnątrz" nie mają dostępu do domowej sieci Wi-Fi klienta oraz do urządzenia, z którego klient korzysta. Na sieć Wi-Free przeznaczone jest dodatkowe, oddzielne pasmo pobierania danych (2,5 Mb/s), co w żaden sposób nie wpływa na prędkość wykupionego łącza.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)