UOKiK zgodził się na wspólną spółkę France Telecom i Deutsche Telecom

UOKiK zgodził się na wspólną spółkę France Telecom i Deutsche Telecom
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

07.09.2011 15:02, aktual.: 21.09.2011 15:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na utworzenie przez spółki France Telecom i Deutsche Telekom wspólnego przedsiębiorcy

Uczestnicy transakcji stoją na czele grup kapitałowych, świadczących usługi telekomunikacyjne oraz informatyczne. Do grupy France Telecom należy m.in. Telekomunikacja Polska oraz Polska Telefonia Komórkowa Centertel, operator sieci Orange. Grupa Deutsche Telekom prowadzi działalność w Polsce za pośrednictwem Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci T-Mobile. W wyniku transakcji utworzony zostanie wspólny przedsiębiorca w formie spółki akcyjnej z siedzibą w Brukseli. Uczestnicy koncentracji będą posiadali po 5. proc. udziałów w nowotworzonej spółce, której nazwa nie została jeszcze ustalona. Jej celem będzie zaopatrywaniem obydwu koncernów w produkty i usługi.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)