Unreal Engine 4 za darmo. Dla wszystkich!

Unreal Engine 4 za darmo. Dla wszystkich!

Unreal Engine 4 za darmo. Dla wszystkich!
03.03.2015 12:45, aktualizacja: 03.03.2015 13:14

Epic Games starało się jak mogło zachęcić developerów do nowej wersji swojego silnika graficznego - wprowadziło tani abonament miesięczny, potem wymyśliło fundusz, z którego wybrani twórcy mogli otrzymać nawet 50 tys. dolarów. Najwyraźniej to nie pomogło rozwiązać problemu niskiego zainteresowania oprogramowaniem.

Epic Games zarabia na licencji. Od każdej gry stworzonej na silniku Unreal Engine developer pobiera 5. przychodów. Im mniej powstaje takich gier, tym mniej studio zarabia. Prawdopodobnie głównie z powodu zbyt małej popularności silnika spowodowanej poważną konkurencją w postaci alternatywnego Unity. Epic Games zdecydowało się udostępnić od dzisiaj najnowszą edycję Unreal Engine dla wszystkich zainteresowanych.

Pełen pakiet pozwalający na tworzenie gier, filmów, aplikacji mobilnych czy wizualizacji można pobrać bez żadnych opłat i korzystać do woli. Haczyków brak. Trzeba jedynie pamiętać o tym, że gdy nasz produkt zarobi pierwsze 3 tys. dolarów Epic Games upomni się o swoje 5%, które później będziemy mu wypłacać co kwartał...

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Galaxy S6 edge - pierwsze testy wydajnościowe

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)