Unia Europejska bez smartfonów Samsung Galaxy!

Unia Europejska bez smartfonów Samsung Galaxy!

Unia Europejska bez smartfonów Samsung Galaxy!
25.08.2011 14:12, aktualizacja: 25.08.2011 16:02

Holenderski sąd przystał na prośbę Apple'a. Oznacza to zakaz sprzedaży większości smartfonów Samsunga na terenie Unii Europejskiej!

Nie udało się Apple'owi wstrzymać sprzedaży tabletów Galaxy Tab, ale sąd wystosował nakaz zatrzymania handlu telefonami Galaxy S, Galaxy S II i Galaxy Ace. Wszystkie pracują pod kontrolą systemu Android.

Decyzja ma być wcielona w życie w przeciągu siedmiu tygodni. Jesteśmy pewni, że Samsung będzie apelował, jednak póki co, jeżeli jesteście zainteresowani którymkolwiek z tych smartfonów, to radzimy się spieszyć.

Warto zaznaczyć, że nie we wszystkich krajach Unii Europejskiej zakaz ma moc prawną, z uwagi na to, że Europejska Organizacja Patentowa nie obejmuje swoim działaniem wszystkich krajów członkowskich. Oznacza to, że w Austrii, Belgii, Czechach, Estonii, Grecji, Islandii, Litwie, Łotwie, Portugalii, Rumunii, Słowenii, Słowacji i Hiszpanii z punktu widzenia prawa dalej można sprzedawać androidowe smartfony Samsunga.

Obraz
© (fot. Samsung)

Dodatkowo, Samsung ma jeszcze jedną furtkę. Zakaz dotyczy trzech europejskich działów Samsunga, które są zarejestrowane w Holandii. Tam też znajduje się centrum dystrybucyjne Samsunga na całą Europę. Nie obejmuje on jednak koreańskiej firmy-matki. Jeżeli Samsungowi uda się rozwiązać logistycznie dystrybucję smartfonów innymi kanałami, mogą one być przez niego dalej sprzedawane. Nie mogą tego tylko robić trzy holenderskie oddziały Samsunga, które jak dotąd zajmowały się Unią Europejską.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Unia Europejska bez smartfonów Samsung Galaxy!

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)