Ukradziono hasła i maile 80 000 fanów striptizu

Ukradziono hasła i maile 80 000 fanów striptizu
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

07.09.2010 10:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serwis Niebezpiecznik.pl poinformował o wypłynięciu do sieci około 30 tyś. haseł i 80 tyś. e-maili należących do użytkowników serwisu tuscl.net, który skupia światowe kluby ze striptizem

Serwis Niebezpiecznik.pl poinformował o wypłynięciu do sieci około 30 tyś. haseł i 80 tyś. e-maili należących do użytkowników serwisu tuscl.net, który skupia światowe kluby ze striptizem.

Atak na tuscl.net po raz kolejny pokazuje jak bardzo nieostrożni, a czasami wręcz bezmyślni są użytkownicy Internetu. Niebezpiecznik.pl podał najczęściej stosowane hasła z wykradzionej listy. Wśród najpopularniejszych fraz znalazły się takie „kwiatki”. jak: password - 269 wystąpień, 123456 - 173 wystąpienia, tuscl - 84, stripper - 67 czy qwerty - 62. Nie brakło również haseł zbudowanych w oparciu o imiona, daty urodzin lub tematykę odwiedzanego serwisu. Dane wykradzione przez hackerów nie były w żaden sposób zaszyfrowane.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Niedawno pisaliśmy o podobnym ataku wymierzonym w popularnym portal dla kinomanów - Filmweb.pl. Wtedy również wypłynęła do sieci baza danych haseł i e-maili użytkowników. Analiza wykradzionych danych przyniosła podobne wyniki, jak w przypadku ataku na tuscl.net - użytkownicy stosują bardzo proste hasła, których złamanie, a nawet odgadnięcie nie stanowi większego problemu.

Czemu jest to problematyczne? Otóż, zdecydowana większość internautów stosuje identyczne hasła do poszczególnych serwisów tematycznych, społecznościowych, poczty, a nawet systemu bankowego. Nie trzeba być geniuszem IT, żeby zorientować się, że od wykradzenia naszego hasła z serwisu o klubach ze striptizem, do kradzieży wszystkich naszych oszczędności z konta bankowego jest, dla wprawnego przestępcy, bardzo krótka droga.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)