UKE tworzy mapę zasięgu usługi powszechnej

UKE tworzy mapę zasięgu usługi powszechnej

UKE tworzy mapę zasięgu usługi powszechnej
Źródło zdjęć: © UKE
29.07.2008 20:31, aktualizacja: 30.07.2008 09:37

UKE rozpoczął prace nad stworzeniem ogólnokrajowej mapy zasięgu funkcjonowania usługi powszechnej, określeniem obszarów o najsłabszym dostępie do telefonii stacjonarnej oraz stworzeniem mapy dostępu do szerokopasmowego Internetu.

UKE, realizując cele określone w strategii regulacyjnej na lata 2008-2010, rozpoczął prace nad stworzeniem ogólnokrajowej mapy zasięgu funkcjonowania usługi powszechnej, określeniem obszarów o najsłabszym dostępie do telefonii stacjonarnej oraz stworzeniem mapy dostępu do szerokopasmowego Internetu.

Stworzenie tych map ma na celu określenia obszarów gdzie potrzebne będą inwestycje w zakresie rozwoju nowoczesnych sieci telekomunikacyjnych umożliwiających dostęp zarówno do usług telefonicznych jak i do usługi Internetu szerokopasmowego. Zidentyfikowanie miejsc, gdzie usługi te są niedostępne umożliwi m.in. Prezesowi UKE wspomaganie procesów inwestycyjnych na tych obszarach.

UKE wystąpił już do operatorów z prośbą o wypełnienie dwóch ankiet, które posłużą do zebrania danych. Dane do UKE mają trafić do 19 września.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)