UKE tworzy mapę zasięgu usługi powszechnej

UKE tworzy mapę zasięgu usługi powszechnej29.07.2008 20:31
UKE tworzy mapę zasięgu usługi powszechnej
Źródło zdjęć: © UKE

UKE rozpoczął prace nad stworzeniem ogólnokrajowej mapy zasięgu funkcjonowania usługi powszechnej, określeniem obszarów o najsłabszym dostępie do telefonii stacjonarnej oraz stworzeniem mapy dostępu do szerokopasmowego Internetu.

UKE, realizując cele określone w strategii regulacyjnej na lata 2008-2010, rozpoczął prace nad stworzeniem ogólnokrajowej mapy zasięgu funkcjonowania usługi powszechnej, określeniem obszarów o najsłabszym dostępie do telefonii stacjonarnej oraz stworzeniem mapy dostępu do szerokopasmowego Internetu.

Stworzenie tych map ma na celu określenia obszarów gdzie potrzebne będą inwestycje w zakresie rozwoju nowoczesnych sieci telekomunikacyjnych umożliwiających dostęp zarówno do usług telefonicznych jak i do usługi Internetu szerokopasmowego. Zidentyfikowanie miejsc, gdzie usługi te są niedostępne umożliwi m.in. Prezesowi UKE wspomaganie procesów inwestycyjnych na tych obszarach.

UKE wystąpił już do operatorów z prośbą o wypełnienie dwóch ankiet, które posłużą do zebrania danych. Dane do UKE mają trafić do 19 września.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)