UKE przypomina - od 1 lipca nowe stawki roamingowe w UE

UKE przypomina - od 1 lipca nowe stawki roamingowe w UE

UKE przypomina - od 1 lipca nowe stawki roamingowe w UE
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
29.06.2014 16:01, aktualizacja: 30.06.2014 14:04

Abonenci telefonii komórkowej podróżujący po krajach Unii Europejskiej od 1. lipca 2014 roku zapłacą mniej za usługi świadczone w roamingu - przypomina rzecznik UKE, Dawid Piekarz.

Abonenci telefonii komórkowej podróżujący po krajach Unii Europejskiej od 1 lipca 2014 roku zapłacą mniej za usługi świadczone w roamingu - przypomina rzecznik UKE, Dawid Piekarz.

1 lipca 2014 roku wchodzą w życie nowe stawki za korzystanie z usług mobilnych w roamingu. Dotychczasowe opłaty za usługi zostają po raz kolejny obniżone zarówno na poziomie hurtowym jak i detalicznym.

Obowiązujące od 1 lipca stawki maksymalne:

Rozliczenia w roamingu regulowanym na poziomie detalicznym powinny odbywać się w następujący sposób:

Obraz

Dla połączeń głosowych - opłaty naliczane sekundowo zarówno dla połączeń wykonywanych jak i odebranych. Dla połączeń wykonywanych dostawca usług może określić minimalną długość pierwszego impulsu nieprzekraczającą 30 sekund.

Dla wiadomości SMS - opłata za każdą wysłaną wiadomość, operatorzy nie pobierają opłat za odebranie wiadomości SMS.

Ttransmisja danych - opłata za każdy wykorzystany megabajt danych, naliczanie według kilobajtów, z wyjątkiem MMS, za które może być pobierana opłata jednostkowa. W takim przypadku opłata za przesłanie lub odebranie MMS nie przekracza maksymalnej opłaty detalicznej za transmisję danych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)