UKE ogłosił przetarg na częstotliwości 1800 MHz

UKE ogłosił przetarg na częstotliwości 1800 MHz

UKE ogłosił przetarg na częstotliwości 1800 MHz
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
20.08.2012 14:26, aktualizacja: 20.08.2012 15:57

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) ogłosił przetarg na częstotliwości
1800 MHz - podał Urząd w poniedziałek. Będzie można je wykorzystać do budowy sieci szybkiego internetu. Oferty można składać do 22 października.

UKE podał, że kryteriami, które będą decydowały o rozstrzygnięciu przetargu, są: zachowanie warunków konkurencji, wysokość kwoty zadeklarowanej oraz wiarygodność finansowa. Najistotniejszym kryterium oceny będzie jednak zachowanie warunków konkurencji.

Wcześniej prezes UKE Magdalena Gaj mówiła, że decyzję rezerwacyjną chciałaby wydać pod koniec listopada oraz że spodziewa się, iż w przetargu weźmie udział czterech operatorów komórkowych oraz spółka Emitel.

Częstotliwości 180. MHz pozwalają na świadczenie wszelkich usług głosowych i przesyłu danych.

Przejęcia i porozumienia zawarte na rynku telekomunikacyjnym w Polsce spowodowały, że w paśmie 1800 MHz wytworzył się duopol. PTK Centertel oraz PTC powołały razem spółkę Networks! i posiadają 39,7 proc. zasobów częstotliwości z pasma 180. MHz, a spółki z grupy Zygmunta Solorza-Żaka (Polkomtel, Mobyland, Centernet) posiadają 60,3 proc. częstotliwości z tego pasma.

P4. operator sieci Play, nie ma w ogóle częstotliwości 1800 MHz, ale informował wcześniej, że jest tymi częstotliwościami zainteresowany. Emitel to operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Zajmuje się pracami związanymi m.in. z cyfryzacją telewizji.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)