UKE ogłosi przetarg na 1800 MHz pod koniec lipca

UKE ogłosi przetarg na 1800 MHz pod koniec lipca
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

26.06.2012 15:27, aktual.: 27.06.2012 08:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Urząd Komunikacji Elektronicznej planuje pod koniec lipca ogłosić przetarg
na wykorzystanie częstotliwości z zakresu 1800 MHz - poinformowała we wtorek prezes UKE Magdalena Gaj. Urząd spodziewa się, że wezmą w nim udział operatorzy komórkowi i spółka Emitel.

"Ogłoszenie przetargu powinno ukazać się pod koniec lipca, potem będzie 4. dni na składanie ofert. Myślę, że pod koniec listopada będziemy mogli wydać decyzję rezerwacyjną" - powiedziała PAP prezes UKE. Zaznaczyła też, że zainteresowanie częstotliwościami wyraziło czterech operatorów komórkowych - PTC, Orange, Polkomtel i P4 - oraz spółka Emitel.

Pod koniec maja UKE ogłosił rozpoczęcie 30-dniowego postępowania konsultacyjnego dotyczącego przetargu na częstotliwości 180. MHz, przeznaczonych do świadczenia mobilnych usług telekomunikacyjnych do 31 grudnia 2022 roku.

Częstotliwości 180. MHz pozwalają na świadczenie wszelkich usług głosowych i przesyłu danych. Dzięki nim w Polsce powstaną nowe sieci bezprzewodowego internetu.

W kwietniu prezes UKE mówiła w wywiadzie dla PAP, że przetarg na częstotliwości 180. MHz ma zostać ogłoszony w połowie lipca, a wyłonienie zwycięzców powinno nastąpić w listopadzie 2012 roku.

Emitel to operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Zajmuje się pracami związanymi m.in. z cyfryzacją emisji radiowo-telewizyjnych, jak też z rozwojem usług bazujących na systemach łączności bezprzewodowej.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)