UKE częściowo unieważnił przetarg na 1800 MHz

UKE częściowo unieważnił przetarg na 1800 MHz
Źródło zdjęć: © Fuse/Thinkstock

14.06.2011 15:57, aktual.: 15.06.2011 10:43

UKE unieważnił przetarg na dwie rezerwacje częstotliwości 1800 MHz, w których 2. października 2007 roku zwyciężył CenterNet i Mobyland - wynika z informacji telepolis.pl. W decyzji mającej rygor natychmiastowej wykonalności napisano, że unieważnienie nastąpiło w zakresie dotyczącym oceny oferty PTC

UKE unieważnił przetarg na dwie rezerwacje częstotliwości 1800 MHz, w których 2. października 2007 roku zwyciężył CenterNet i Mobyland - wynika z informacji telepolis.pl. W decyzji mającej rygor natychmiastowej wykonalności napisano, że unieważnienie nastąpiło w zakresie dotyczącym oceny oferty PTC.

Unieważnienie przetargu jest wynikiem wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z 3. lutego, który oddalił skargę UKE na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 21. lipca 2009 roku, przychylającego się do skargi PTC. Chodziło o brak parafowania jednej ze stron dokumentacji przetargowej złożonej przez tego operatora.

Obraz
© (fot. Fuse/Thinkstock)

Unieważnienie w zakresie dotyczącym oceny oferty PTC może oznaczać, że postępowanie przetargowe zostanie powtórzone z tymi samymi ofertami, co złożone pierwotnie, jednak pod uwagę wzięta zostanie także oferta PTC, której wpływ na konkurencyjność ocenić będzie musiał także UOKiK - zapewne według ówczesnego stanu.

Uchylony przez NSA przetarg powoduje, że obaj zwycięzcy (CenterNet i Tolpis, aktualnie Mobyland) mogą starać się tylko o testowe pozwolenia radiowe na użytkowanie stacji bazowych (6-miesięczne, zamiast 10-letnich).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)