"UFO" nad New Jersey. Widziało je tysiące ludzi. Jest tylko jeden szkopuł

"UFO" nad New Jersey.
"UFO" nad New Jersey.
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.09.2020 14:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W New Jersey wydarzyła się scena rodem z filmu o przybyciu kosmitów – auta zatrzymywały się na drodze, a ludzie wychodzili z nich i nie wierzyli, co widzieli. Na niebie widać było bowiem dziwny "metalowy krążek". Ale nie – to nie był statek kosmiczny. 

Informacje o tym zdarzeniu podał portal "Universe Today". Zaobserwowany przez przejeżdżających obiekt był w rzeczywistości tylko sterowcem z floty Goodyear Blimp, należącej do firmy The Goodyear Tire & Rubber Company. 

Jednak ten "szczegół" nie przeszkodził w tym, żeby nagrania z tego wydarzenia zalały internet razem z informacją, że właśnie zaobserwowano UFO. Jedno z nagrań stało się viralem na TikToku. Możecie je zobaczyć poniżej:

A tutaj inne wideo z Twittera:

UFO zawsze nas fascynowały

Jak zauważa portal Insider, "amerykańskie zainteresowanie obserwacjami UFO i znakami życia pozaziemskiego pojawiało się falami w ostatnim stuleciu, począwszy od obserwacji w latach czterdziestych XX wieku". 

Greg Eghigian, historyk na Penn State University zajmujący się m.in. historią obserwacji UFO, powiedział w rozmowie z Insiderem, że "nawet w latach 40. i 50. ubiegłego wieku, zanim media społecznościowe zmieniły sposób rozpowszechniania informacji, ludzie dzielili się informacjami na temat takich obserwacji tak szybko, jak pozwalała na to ówczesna technologia".

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (212)