UE ostrzega o możliwości wycofania iPhone'ów z rynku

UE ostrzega o możliwości wycofania iPhone'ów z rynku
Źródło zdjęć: © IDG.pl

29.09.2009 17:30, aktual.: 30.09.2009 10:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Francuska agencja AFP poinformowała, że Meglena Kuneva, unijna komisarz ds. polityki ochrony konsumentów, nie wyklucza wycofania iPhone'ów z rynku europejskiego.

Pani komisarz otrzymała z Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Francji skargi na temat wybuchających smartfonów Apple. Meglena Kuneva zajęła się sprawą i ostrzegła firmę z Cupertino, że jeżeli okaże się, iż iPhone'y stwarzają zagrożenie dla swoich użytkowników z powodu wad konstrukcyjnych, podjęta zostanie decyzja o wycofaniu ich z rynku.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

"_ Jeżeli produkt okaże się niebezpieczny, nakażemy jego wycofanie. Sprawdzamy obecnie w laboratoriach co jest przyczyną problemu - sam telefon, bateria, czy też jego niewłaściwe użytkowanie. Potrzebujemy 100-procentowej informacji od jednego z państw członkowskich, że poddany badaniom przedmiot jest niebezpieczny. Jeżeli otrzymamy informację to potwierdzającą od władz francuskich, będę działać w interesie konsumentów _ " - powiedziała Meglena Kuneva.

Pani komisarz stwierdziła ponadto, że "_ nie potrzebuje pozwolenia Apple na zablokowanie dostępu jego produktów na rynek _" oraz przypomniała, że podjęła już podobną decyzję w sprawie niebezpiecznych włoskich ekspresów do kawy.

Warto na koniec przypomnieć, że według Apple źródłem problemów nie są przegrzewające się akumulatory lecz działania "sił zewnętrznych" oraz że firma planuje sprzedać w tym roku w Europie aż 2. miliony iPhone'ów.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (179)