Uczył informatyki kredą na tablicy. Microsoft docenił pomysłowego nauczyciela

Uczył informatyki kredą na tablicy. Microsoft docenił pomysłowego nauczyciela

Uczył informatyki kredą na tablicy. Microsoft docenił pomysłowego nauczyciela
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | Cherries
Adam Bednarek
19.03.2018 11:36

Zdjęcia nietypowej lekcji informatyki obiegły cały świat. Całość wyglądała jak żart, ale sytuacja była poważna. Microsoft zareagował i sprawił, że uczniowie dostali brakujący sprzęt. A nauczyciel za swoje dokonania został nagrodzony.

Richard Appiah Akoto, jeden z nauczycieli w szkole w Ghanie, uczył swoich uczniów obsługi Worda na… szkolnej tablicy. Kredą. Placówka nie posiada komputerów, mimo że informatyka jest w programie nauczania, a młodzi muszą zdać z niej egzamin.

Kreda wystarczyła, by opisać, jak wygląda okno programu i jego funkcje. Uczniowie z kolei przenosili obraz do swoich zeszytów. "Kocham ich, chcę, żeby rozumieli to, czego ich uczę" - podkreślał nauczyciel.

Microsoft nie tylko pomógł wyposażyć placówkę w niezbędny sprzęt, ale też zaprosił i opłacił przelot nauczyciela do Singapuru. Prowadzący lekcję informatyki w Ghanie wystąpił na konferencji Education Exchange, gdzie opowiedział o swoich metodach. Jak przyznał Akoto, narysowany interfejs pomógł uczniom lepiej zrozumieć, jak działa program. Gdy już zobaczyli go na żywo, nie czuli się w nim zagubieni. Nauczycielowi udało się też zdobyć certyfikat Microsoft Certified Educator.

Reakcja Microsoftu z jednej strony jest zrozumiała, bo to świetna okazja do polepszenia wizerunku z punktu widzenia marketingowego. To jednak nic złego, bo pomysłowy nauczyciel został nagrodzony za swoje nietuzinkowe podejście, które rzeczywiście pomogło uczniom uczącym się w trudnych warunkach. Pewnie takich szkół na świecie jest niestety więcej, ale przynajmniej jedna z nich ma nieco lepszą sytuację. Dobre i to.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)